Роз’яснення щодо нового Закону про паркування на місцях, призначених для осіб з інвалідністю - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Роз’яснення щодо нового Закону про паркування на місцях, призначених для осіб з інвалідністю

Волинь-нова

Роз’яснення щодо нового Закону про паркування на місцях, призначених для осіб з інвалідністю

В Україні сьогодні, 26 жовтня, набуває чинності закон щодо посилення відповідальності за паркування авто на місцях для інвалідів

В силу вступає Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, стоянку, зупинку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю”.Неправомірне використання знака “водій з інвалідністю” на своєму транспортному засобі каратиметься штрафом від 1020 до 2020-2700 грн.Згідно з цим Законом, водії — особи з інвалідністю або ті водії, які перевозять інваліда, мають право на безкоштовну зупинку, стоянку або паркування своїх транспортних засобів. Крім того, у цьому документі визначається необхідність для власників парковок облаштування спеціальних майданчиків на території цих парковок, а також необхідність облаштування спеціальних місць для парковки для водіїв - осіб з інвалідністю біля житлових будинків.


Також, якщо на парковках не позначені відповідною розміткою або дорожніми знаками місця для інвалідів, то водій — інвалід або водій, який перевозить на своєму авто інваліда, має право зупинитися на будь-якому іншому місці, і ця стоянка або паркування для нього є безкоштовні. 
Усі водії-інваліди повинні мати на своїх автомобілях розпізнавальні знаки “водій з інвалідністю” і мати при собі документи, що засвідчують наявність у них інвалідності. Водночас, законом визначено, що якщо людина не має при собі відповідних документів та не має на своєму автомобілі відповідного розпізнавального знака, але візуально у неї є виражені ознаки інвалідності, то вона також має право на паркування на місцях для інвалідів.


Також, згідно із законом, власники парковок повинні облаштувати в межах своїх майданчиків місця для паркування для водіїв - осіб з інвалідністю не менше 10 відсотків від загальної кількості місць, а у випадку малої кількості парковочних місць - не менше одного такого місця на парковці. Місця для водіїв-інвалідів також повинні бути розміщені максимально близько до входу в будівлі та житлові будинки, а на парковках — максимально близько до виїзду з неї.


У випадку невиділення та необладнання місць для безкоштовного паркування для авто, якими керують люди з інвалідністю, або для водіїв, які перевозять осіб з інвалідністю, власники майданчиків або парковочних місць ризикують сплатити штраф від 1200 до 1700 грн. Щодо водіїв, в яких немає інвалідності, то зупинка та паркування автомобілів на місцях, призначених для водіїв з інвалідністю, або тих, хто перевозить інвалідів, карається штрафом від 1020 до 1700 грн, повторне порушення - від 2040 до 2550 грн. Створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці, стоянці керованих ними транспортних засобів також карається штрафом від 1020 до 1700 грн.
Неправомірне використання знака “водій з інвалідністю” на своєму транспортному засобі каратиметься штрафом від 1020 до 2020-2700 грн.


Тож нагадуємо водіям, що за порушення всіх цих правил патрульна поліція виноситиме постанови, призначатиме штрафи і навіть викликатиме в разі суттєвих причини евакуатор.