У Луцьку вшанували пам’ять тих, хто «тримав небо» над Україною (фото, відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.33 € 30.73
У Луцьку вшанували пам’ять тих, хто «тримав небо» над Україною (фото, відео)

Тільки так нині можна доторкнутися до рідного Героя

Олександр Філюк

У Луцьку вшанували пам’ять тих, хто «тримав небо» над Україною (фото, відео)

Слова Героя Небесної сотні Устима Голоднюка, який просив на Майдані кричати у разі небезпеки, що «небо падає», зацитував під час урочистостей із нагоди Дня Гідності та Свободи військовий капелан Михайло Бучак

Святкові заходи в обласному центрі розпочалися відкриттям меморіальної дошки страченим воякам ОУН-УПА Антону Мельничуку та В’ячеславу Новосаду на стіні Луцького медичного коледжу.

 Цих повстанців повісили на очах у сотень лучан на ринковій площі міста на Різдво, 7 січня 1945 року. Кажуть, цього дня навіть закрили школи та підприємства, щоб усі місцеві надовго запам’ятали, що НКВС робить із вояками УПА.

Ці люди були уособленням гідності та свободи.
Ці люди були уособленням гідності та свободи.

«Завтра тут квітів уже не буде», – заявила під час відкриття учасниця визвольного руху Ярослава Ільчук. Жінка згадала, як 5 років тому гранітну табличку, що була на цьому місці, декілька разів знищили вандали, а нині регулярно хтось забирає залишені тут букети.

Вони не втомлюються носити квіти до цієї меморіальної дошки.
Вони не втомлюються носити квіти до цієї меморіальної дошки.

Пані Ярослава наголосила, що такі пам’ятки потрібно було відкривати ще 25 років тому.

Ця меморіальна дошка має нагадувати кожному українцю про його громадянський обов’язок.

Настоятель братського Хрестовоздвиженського храму Василь Клочак, який освячував монумент, каже, що ця меморіальна дошка має нагадувати кожному українцю про його громадянський обов’язок. Також священик наголосив, що в нашій державі є ще чимало «рабів, які оглядаються за тим м’ясом, що вони їли в неволі».

 Після освячення монумента всі присутні вирушили на Театральний майдан міста, щоб покласти квіти до стели Героїв та помолитися за душі загиблих.

 
Сьогодні перед стелою Героїв зібралися сотні лучан.
Сьогодні перед стелою Героїв зібралися сотні лучан.

 Серед присутніх на урочистостях був і учасник АТО Максим Бутолін. Він дуже шанує нинішнє свято і вважає, що цей день для українців має бути трагічним і водночас урочистим, аби гідно вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя за майбутнє України.