Лучанам показали фільм шведської журналістки про Джамалу і Крим - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.33 € 30.73
Лучанам показали фільм шведської журналістки про Джамалу і Крим

Волинь-нова

Лучанам показали фільм шведської журналістки про Джамалу і Крим

Показ стрічки «Боротьба Джамали» відбувся в рамках мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA у юнацькій бібліотеці для студентів ВоК НУХТ

У кінофільмі шведська журналістка Елін Йонссон розповідає історію співачки та її сім’ї. Про це повідрмили у Волинському коледжі Національного університету харчових технологій.

«Що стане з цим світом, якщо ми станемо байдужими до нього» – говорить Джамала. Так, нам не треба стирати пам’ять, оскільки, історія повториться і ми знову почнемо хапатись за голову і думати, чого ж ми на своїх помилках не вчимось. Фільм занурює в спогади депортованих кримських татар, пов’язаних з депортацією, а згодом і анексією.

Так, нам не треба стирати пам’ять, оскільки, історія повториться і ми знову почнемо хапатись за голову і думати, чого ж ми на своїх помилках не вчимось. 

Першим найбільш сильним враженням від фільму навіть ще до його закінчення були кадри Криму. 2014 рік пройшов, люди в екранах телевізорів своє відговорили, підняли ажіотаж… і замовчали, а інші – забули. І не тільки про Крим ми забули. Про багато чого. Звикли і забули. І тільки тоненький голосок совісті десь всередині говорить, що так не повинно бути.

Після перегляду зі студентами спілкувалися переселенці з Криму Ридван Зекір’яєв та Голова ГО «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов, до слова, Сервер Зейнідінов у Луцьку мешкає з моменту проведення злощасного референдуму у рідному Криму. І хоч чоловік запевняє, що на Волині почуває себе більш, ніж комфортно, бо живе у своїй країні, все ж зізнається, що його серце – у рідному Джанкої, але не в окупованому, а українському.