У Камінь-Каширську пройшла всеукраїнська історична конференція
Подія приурочена до річниці масової депортації волинян і нищення єврейського населення
6 грудня 2017 року у Камінь-Каширському районному будинку культури тривала Всеукраїнська історична науково-практична конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Камінь-Каширський район в історії України та Волині». Подія була приурочена до 70-річчя масової депортації волинян у 1947 році і 75-й річниці знищення єврейського населення у 1942 році на Волині.
Після пленарного засідання учасники конференції відвідали древній міський храм Різдва Пресвятої Богородиці.
Як повідомляє сайт Камінь-Каширського благочиння, після пленарного засідання учасники конференції відвідали древній міський храм Різдва Пресвятої Богородиці. Настоятель протоієрей Юрій Михайлов розповів історію цієї споруди та ознайомив присутніх зі святинями, які зберігає у храмі громада УПЦ.
Як повідомляє сайт Камінь-Каширського благочиння Волинської єпархії УПЦ, храм нараховує вже майже 290 років. За свідченням істориків він був побудований у 1723 році на кошти поміщика графа Івана-Йосифа Красицького, надвірного хорунжого Литовського. Цікавим є те, що храм побудованиий вівтарем на південь. Церква мала іконостас в три яруси і дерев'яну огорожу з ворітьми. Звертає увагу те, що біля лівого клірасу була ікона Святителя Миколая давньоруського стилю, яка нині стоїть на державному реєстрі краєзнавчого музею. Невідомо з якого року, але до 1839 року парафія була в унії. За свідченням проф. Теодоровича в 1835 році цю церкву вібвідав борець за воз'єднаня уніатів з православ'ям архієпископ Йосиф Семашко.