ЯК ВИКОНУЮТЬСЯ ДЕРЖАВНІ І РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19

ЯК ВИКОНУЮТЬСЯ ДЕРЖАВНІ І РЕГІОНАЛЬНІ ПРОГРАМИ

Про це йшлося на нараді, яку проводив голова обласної ради Василь Дмитрук...

Про це йшлося на нараді, яку проводив голова обласної ради Василь Дмитрук
Нещодавно Василь Павлович повернувся із Києва з наради, яку проводив Голова Верховної Ради Володимир Литвин. На ній велася мова про формування регіональної влади і зміни у державному бюджеті на 2005 рік. Про результати наради Василь Дмитрук поінформував журналістів місцевих засобів масової інформації. У зв’язку з тим, що в багатьох областях голови облдержадміністрацій звільнені із займаних посад, за стабільність роботи усіх галузей народного господарства повинні відповідати обласні ради. Так триватиме доти, доки не буде сформовано нову владу. Головне ж завдання сьогодні — знайти у зв’язку з підвищенням розміру пенсій та рівня прожиткового мінімуму додаткових 15 мільярдів гривень. Голова обласної ради порушив питання про необхідність змінити підхід до фінансування державних програм розвитку медицини, освіти, їх формування. Його пропозицію щодо зменшення кількості програм і зміни їх фінансування підтримали й присутні на нараді в обласній раді, що відбулася цими днями.
На Волині впроваджується десять регіональних програм, які мають сприяти розвитку освіти і науки. Про це повідомив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Дзямулич. Він зазначив, що повністю виконана програма інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп’ютеризації сільських шкіл. На 2005 рік для цього в держбюджеті передбачено 1 мільйон 412 тисяч гривень, у місцевих бюджетах — 195,7 тисячі гривень. Однак, вважає він, коштів на розвиток освіти виділяється недостатньо. До того ж в цьому році не передбачені кошти на харчування учнів перших—четвертих класів.
Міністерство охорони здоров’я впроваджує 13 державних програм. Їх мета — поліпшити забезпечення лікувально-профілактичних закладів обладнанням і виробами медичного призначення. При запланованих на реалізацію державних програм 14 мільйонах 496,8 тисячі гривень торік області було виділено медичного обладнання, препаратів більш як на 15 мільйонів гривень. Однак медиків це не тішить. Адже, закуповуючи медикаменти, обладнання, Міністерство охорони здоров’я не враховує заявок. Через те, що нема графіку поставок, волинські медики не знають, які препарати, вакцини надійдуть. Це призводить до того, що одних отримують забагато, інших — замало. Аналогічна ситуація й з обладнанням. Так, централізовано було закуплено лише п’ять кардіостимуляторів і дев’ять штучних клапанів серця, а потреба в них значно більша. Тим часом, в область надходить обладнання, у якому нема необхідності. З огляду на це начальник управління охорони здоров’я Валерій Самохін запропонував, щоб Міністерство залишало в області 50 відсотків коштів, передбачених на централізоване придбання медикаментів та виробів медичного призначення згідно із затвердженими на 2005 рік програмами. Це дасть змогу медикам самим визначати, що і в якій кількості слід придбати.
Євгенія СОМОВА.