Борці за права жінок можуть радіти! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Борці за права жінок можуть радіти!

Волинь-нова

Борці за права жінок можуть радіти!

Скасували перелік заборонених професій для жінок

Скасували указ Міністерства охорони здоров'я №256 про перелік професій, заборонених для жінок. «Ганебний наказ МОЗу №256 скасовано! Багатомісячна боротьба, яка розпочалась у квітні з флешмобу #жінкаможевсе, увінчалась успіхом!» - написала у Facebook ініціатор нововведень народний депутат Ірина Суслова. Вона нагадала, що наказ визначав перелік з 450 заборонених для жінок професій. «Фактично цей перелік забирав у жінок свободу вибору й ставив їх в нерівне становище стосовно чоловіків», - прокоментувала Суслова. Про це повідомляє Gazeta.ua.

Чиновниця вважає, що скасування закону — це лише перший крок

Чиновниця вважає, що скасування закону — це лише перший крок. Далі необхідно створювати безпечні умови праці для усіх людей, незалежно від статі. Крім цього, боротися із гендерною сегрегацією під час працевлаштування та викорінювати сексизм на роботі.

Нагадаємо, що Наказ №256 прийняли в Україні 1993 року. Він забороняв жінкам працювати на ливарних роботах, у сфері металургії, електротехнічному і хімічному виробництвах. Також жінка не могла бути машиністом метро, водієм автобусів, пожежним.