Зупинити міграцію може зарплата в 16 тисяч гривень - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.06 € 33.70
Зупинити міграцію може зарплата в 16 тисяч гривень

kvedomosti.com

Зупинити міграцію може зарплата в 16 тисяч гривень

Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко назвав розмір заробітної плати, яка б зупинила масовий виїзд трудових мігрантів у Польщу та країни східної Європи

Міністр заявив, що наразі у Польщі працює понад мільйон українців, а в інших країнах Східної Європи нові підприємства будують з розрахунком на трудову міграцію з України. «Невелика різниця у зарплаті в Україні у порівнянні з європейською дасть можливість нікуди не їхати. Працівник, який їде до Польщі, отримує зарплату – ‎800-1000 євро, або 25-30 тис. грн», – розповів Зубко. Про це повідомляє портал УСБН Чернігів.

Разом з тим він не уточнив, коли в Україні зарплати можуть зрости до такого рівня 

На думку урядовця, тільки різке підвищення платні в Україні зупинить міграцію. «Якщо в середньому зарплата підніметься до 16 тис. гривень, то це дасть можливість втримувати людей в Україні», – вважає посадовець. Разом з тим він не уточнив, коли в Україні зарплати можуть зрости до такого рівня.

Наразі середня зарплата в Україні складає близько 5-6 тис. грн, а офіційна мінімальна – 3,2 тис. грн. З 1-го січня «мінімалку» підвищать до близько 3,7 тис. грн. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман прогнозує, що у 2018 році середня зарплата в Україні може становити 10 тис. грн.