Птахокомплекс таки заплатить за завдану природі шкоду - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.06 € 33.81
 Птахокомплекс таки заплатить за завдану природі шкоду

Волинь-нова

Птахокомплекс таки заплатить за завдану природі шкоду

Підприємство вивозило та зливало відходи від виробництва у вигрібні ями, котрі не пристосовані для утилізації нечистот

Дослухавшись до доводів прокурорів, Рівненський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в області і Нововолинської міської ради та зобов’язано Товариство з обмеженою відповідальністю «Птахокомплекс «Губин» відшкодувати збитки, завдані порушеннями вимог природоохоронного законодавства.

Підприємство, порушуючи Закон України «Про відходи», вивозило та зливало відходи від виробництва у вигрібні ями, котрі не пристосовані для утилізації нечистот й спричинило забруднення нітратами, хлоридами та сульфатами земельної ділянки площею 112 кв. м. на території забійного цеху у Нововолинську.

Факти несанкціонованого захоронення відходів виробництва були зафіксовані Державною екологічною інспекцією. Шкода ж, завдана державі такими діями посадовців підприємства, становила понад 104 тис. грн.

Підприємство спричинило забруднення нітратами, хлоридами та сульфатами земельної ділянки площею 112 кв. м. на території забійного цеху у Нововолинську.

Попри те, що Державна екологічна інспекція вживала заходів задля відшкодування підприємством завданої шкоди, надсилаючи ТзОВ претензію на цю суму, а щодо виконувача обов’язків директора товариства було складено протокол про невиконання ним законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища (правопорушення, передбачене ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення) – шкоду, завдану природі не було відшкодовано.

У ситуацію втрутилася прокуратура і суд ухвалив рішення про відшкодування підприємством збитків, завданих порушеннями вимог природоохоронного законодавства.

Не погодившись із таким рішенням суду, господарське товариство оскаржило його. Проте суд апеляційної інстанції за принципової позиції прокурорів залишив апеляційну скаргу без задоволення, відтак збитки підприємству таки доведеться відшкодувати.

Наталія МУРАХЕВИЧ, прес-служба прокуратури Волині