Лікарі розповіли, коли смартфони і планшети не шкодять дитині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Лікарі розповіли, коли смартфони і планшети не шкодять дитині

Волинь-нова

Лікарі розповіли, коли смартфони і планшети не шкодять дитині

Незважаючи на поширену думку про те, що головною причиною розвитку короткозорості у дітей є необмежені в часі посиденьки біля телевізорів або комп’ютерні ігри, насправді вирішальним фактором у виникненні недуги виявилася нестача природного освітлення

Статтю, присвячену даному питанню, опублікувало авторитетне видання ScienceDaily, передає «Народна Правда» з посиланням на yablyk.com.

Дослідженням причин виникнення короткозорості у дітей тривалий час займався фахівець-офтальмолог Скотт Рід. Згідно зі звітом, який він представив  на конференції в Австралії, зір дітей страждає, головним чином, від нестачі природного освітлення. ПК, мобільні гаджети та інша техніка є лише непрямою причиною розвитку недуги.

Результати даного дослідження можна розцінювати як свідчення того, що ПК і телевізори не впливають негативно на зір дитини – адже мова в звіті йде саме про короткозорість.

«Ми не отримали підтверджень припущення про те, що короткозорість у дітей розвивається через тривале проведення часу біля екранів ТБ або ПК. В даному випадку техніка просто забирає у дитини час, який вона могла б витратити на ігри на вулиці. А через постійне перебування в приміщенні, діти відчувають нестачу в природному освітленні», – повідомляє Скотт Рід.

Лікар також зазначив, що для профілактики, як і для терапії короткозорості, дітям необхідно знаходиться не менше двох годин на день на свіжому повітрі при природному освітленні. Однак, результати даного дослідження можна розцінювати як свідчення того, що ПК і телевізори не впливають негативно на зір дитини – адже мова в звіті йде саме про короткозорість.