Ратнівчани, чим могли, поділилися з бійцями - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
Ратнівчани, чим могли, поділилися з бійцями

Волинь-нова

Ратнівчани, чим могли, поділилися з бійцями

Нещодавно зі Сходу України повернулися волонтери, зокрема і Ратнівщини, які завезли гуманітарну допомогу для третьої роти першого батальйону Львівської 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, яка нині перебуває на передовій

У непросту поїздку відправились Володимир Тарасюк та Михайло Левонюк із Самарів-Оріхових, Степан Бевіс – львів’янин, у минулому учасник АТО, та Віталій Бобров – луганчанин, який після подій 2014 року переїхав у Кропивницький і теж служив в АТО, а нині займається волонтерською діяльністю.

Як розповіли чоловіки, вони не з розповідей знають, як «несолодко на «передовій», тим більше, що у Володимира Тарасюка там ось уже два місяці служить брат Микола, кулеметник із позивним «Амур», а в Степана – син. Тож самарівці та оріхівці організували збір продуктів, речей першої необхідності та грошей. Люди дуже активно взялися допомагати. Чимало гуманітарної допомоги солдатам 80-ї бригади знесли до Свято-Покровського храму     села Самари-Оріхові. Чим могли, поділилися з АТОвцями жителі населених пунктів Самарівської сільської ради. А підприємці з Самарів дали кошти на пальне та речі.

Бійці радо зустрічали волонтерів, адже туди, де вони зараз несуть службу, майже ніхто не доїжджає, тому що за якихось півкілометра – лінія розмежування.

Із Самарів дорога до Луганщини, де нині стоїть 80-а бригада, і назад додому пролягла майже на 4 тисячі кілометрів. На транспортні потреби витратили 9 тисяч гривень. Дорогою волонтери заїхали до Львова, де до них приєднався Степан Бевіс. Львівська обласна державна адміністрація передала в АТО три гітари, а українська спільнота в Італії пожертвувала для бійців енергетичні напої і медикаменти. Далі була зупинка у Кропивницькому. Там долучився Віталій Бобров і довантажили допомогу, зібрану в одній із шкіл Кропивницького.

Бійці радо зустрічали волонтерів, адже туди, де вони зараз несуть службу (в районі Трьохізбенки і Троїцького), майже ніхто не доїжджає, тому що за якихось півкілометра – лінія розмежування. Передали бійцям продукти, речі першої необхідності, дитячі малюнки з побажаннями, щоб поверталися живими і з перемогою, мастило для бензопил і рукавиці.

Повертаючись, заїхали в Айдар, де у 2014 році служили Віталій і Степан, поспілкувалися з бойовими побратимами і поїхали додому.

Микола Тарасюк від імені бійців третьої роти першого баталь-йону 80-ї десантно-штурмової бригади дякує жителям Самарів та Самарів-Оріхових за небайдуже ставлення до доль військових, за допомогу, яку отримав він і його бойові побратими, адже їм важливо знати, що людям на мирних землях України неоднаково, що коїться на Сході України.

Марія ЛЯХ