Норвегія припинить вирощувати тварин на шуби - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Норвегія припинить вирощувати тварин на шуби

Волинь-нова

Норвегія припинить вирощувати тварин на шуби

Фабрики з вирощування тварин для хутряної промисловості закриють вже до 2025 року

Норвегія стане першою у Скандинавії, де запровадили подібну заборону, пише Громадське.

Про таке рішення домовились у новому коаліційному уряді Норвегії під час переговорів щодо умов їх співпраці на минулому тижні. Урядовці досягли домовленості, що до 2025 року діяльність поступово припинять.

У країні працюють понад 300 ферм по розведенню хутрових звірів, на яких щорічно вбивають 700 тисяч норок і 110 тисяч лисиць.

Зоозахисна організація Anima заявила, що вітає таке рішення. «Це приголомшлива перемога в боротьбі за припинення хутряної індустрії в Європі», — повідомили там.

Водночас міністр сільського господарства Джон Георг Дав назвав рішення невдалим. За його словами, країні доведеться витратити кошти з бюджету для компенсації доходів працівників фабрик.

Норвегія є одним з найбільших постачальників лисячих і норкових шкур у світі. У країні працюють понад 300 ферм із розведення хутрових звірів, на яких щорічно вбивають 700 тисяч норок і 110 тисяч лисиць.

Тепер Норвегія приєднається до Австрії, Німеччини, Нідерландів, Хорватії, Словенії та інших країн Європи, де заборонено хутрове звірівництво.

Раніше повідомлялось, що Gucci повністю відмовиться від використання натурального хутра.