Волинь – лідер за відсотком належно облаштованих ЦНАПів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
Волинь – лідер за відсотком належно облаштованих ЦНАПів

Волинь-нова

Волинь – лідер за відсотком належно облаштованих ЦНАПів

На Волині все легше отримати адміністративні послуги

На теренах області упевнено розбудовують мережу ЦНАПів, а також активно модернізують ті установи, які вже працювали, повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Так, функціонує 16 ЦНАПів при райдержадміністраціях, 4 – у містах обласного значення. Окрім того, відповідні установи утворено в Зимнівській, Устилузькій, Голобській та Литовезькій ОТГ. У Любомлі ЦНАП має статус міськрайонного-ОТГ. Останній нині оснащують обладнанням, котре дозволятиме видавати на місці паспорти. Аналогічне обладнання встановлене в установах у Володимирі-Волинському, Старій Вижівці, Маневичах та, відповідно, Любомлі.

Фактично з перших днів січня 2018-го ЦНАП у Старій Вижівці працює в тестовому режимі, хоча офіційної церемонії урочистого відкриття установи ще не відбулося. Як запевняються консультанти проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», то – питання часу. Мовляв, невдовзі переріжуть стрічку, чим і ознаменують старт у роботі.

Так, функціонує 16 ЦНАПів при райдержадміністраціях, 4 – у містах обласного значення. Окрім того, відповідні установи утворено в Зимнівській, Устилузькій, Голобській та Литовезькій ОТГ.

Варто нагадати, що на Волині у 2017 році активно працювали в рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Нині ж зосталися фактично останні штрихи.

- Зроблено багато, - розповів координатор проекту Роман Матвійчук. – Особливо, якщо проаналізувати, у скількох ЦНАПах надаватимуть або ж уже надають послугу з видачі паспортів, себто там встановлено відповідне обладнання. Традиційно кожен з регіонів акцентує на власних здобутках, але саме Волинь виглядає дуже добре. За відсотком належно об лаштованих ЦНАПів область упевнено посідає перші позиції в державі.

Разом із тим, із огляду на те, що дія проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» добігає кінця, з ініціативи облдержадміністрації розпочато підготовку до участі в конкурсі «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що проводитиметься програмою «U-LEAD». 

- Надання якісних адміністративних послуг – дуже важливе питання, тому налаштовані й уже робимо в цьому напрямку ряд кроків, - підкреслив Юрій Кресак, начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації. - 2 листопада 2017 року проведено семінар для представників райдержадміністрацій та ОТГ в Обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій з питань створення дієвих ЦНАП, застосування оптимальних моделей їх функціонування та залучення інвестиційних коштів.