Ірина Геращенко: «Всі розмови, що закон по Донбасу перекреслює Мінськ – це словоблуддя» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
Ірина Геращенко: «Всі розмови, що закон по Донбасу перекреслює Мінськ – це словоблуддя»

Віце-спікер уміє дати відповідь опонентам.

Фото із сайту «РІА Новини Україна».

Волинь-нова

Ірина Геращенко: «Всі розмови, що закон по Донбасу перекреслює Мінськ – це словоблуддя»

Якщо у Кремлі не задоволені – значить, все правильно робимо

Закон про реінтеграцію Донбасу фіксує справжній стан речей – окупацію частини України Російською Федерацією. Про це віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко написала у Facebook, інформує «Українська правда».

«Всі розмови, що він перекреслює мінські домовленості – це словоблуддя й спроби перекласти з хворої голови на здорову», – заявила вона.

«Це щоденне порушення режиму тиші й постійні обстріли українських населених пунктів і позицій військових, вбивства наших солдатів і цивільного населення перекреслює мінські угоди, а не закон про реінтеграцію», – додала Геращенко.

Закон про реінтеграцію Донбасу фіксує справжній стан речей – окупацію частини України Російською Федерацією. 

Вона пояснила, що Мінські домовленості фіксуються в інших законодавчих актах, прийнятих парламентом, зокрема, це й проголосовані в першому читанні зміни до Конституціі, й закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах, проголосований ще у вересні 2014, березні 2015 і пролонгований в жовтні 2017, й закон про амністію від вересня 2014. 

«Закон про реінтеграцію не лише фіксує реальність –окупацію, вводить певну міжнародну термінологію, як то «ефективний контроль», але й направлений на вирішення низки гуманітарних питань, а отже – апріорі не вибивається з логіки мирного врегулювання ситуаціі на Донбасі», – зазначила Геращенко.

Як відомо, 18 січня Верховна Рада прийняла закон про реінтеграцію Донбасу. Згідно з документом, території Луганської та Донецької областей визнаються окупованими, а Росія країною-агресором.

В остаточній версії, згідно з попередніми рішеннями, прибрали згадку про Мінські угоди.

Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не згодні з законом про реінтеграцію Донбасу, в якому Росія названа країною-агресором, і вважають, що цей закон віддаляє перспективи врегулювання конфлікту.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що ухвалений Верховною Радою закон про реінтеграцію Донбасу суперечить Мінським домовленостям.