На Волині відкриють потужний біогазовий комплекс - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
На Волині відкриють потужний біогазовий комплекс

Волинь-нова

На Волині відкриють потужний біогазовий комплекс

Влітку минулого року був підписаний договір між Гнідавським цукровим заводом та ПрАТ «Українська технологічна компанія» про початок робіт з модернізації та встановлення біогазового комплексу, що дозволить переробляти відходи Гнідавського цукрового заводу – мелясну барду та жом

Будівництво біогазового комплексу вирішить відразу декілька проблем цукрового заводу: по-перше, завод отримає біогаз  – власний дешевий замінник природного газу, і тим самим отримає значну економічну вигоду, за рахунок економії на дорогому паливі (можлива економія до 60% за сезон); по-друге, вирішується екологічна проблема утилізації жому, замість кислих відходів, непридатних для рослинництва отримуються органічні біодобрива з нейтральним рівнем pH, які зможуть значно покращити родючість земель регіону і які мають свою ціну; по-третє, цукровий завод маючи власну когенераційну установку повністю перейде на роботу на власній електроенергії не в сезон; в четвертих, цукровий завод може заробляти не в сезон, продаючи біогаз сусіднім підприємствам, наприклад спиртозаводу, молокозаводу, хлібозаводу, які також страждають від дорожнечі на природний газ або використовувати біогаз для сушки жому. Про це повідмиляє сайт Гнідавського цукрового заводу.

Безперечно також, що цукровий завод, який запустить біогазовий проект значно збільшить свою капіталізацію, тому буде мати конкурентні переваги над іншими. Типовий проект передбачає будівництво біогазового комплексу на території цукрового заводу поруч з сховищами жому. Фактично, біогазовий комплекс буде частиною технологічного процесу переробки цукрового буряку. Імплементація біогазового комплексу на цукровому заводі дозволить позбутись відходів та отримати замкнутий технологічний процес.

Завод отримає біогаз  – власний дешевий замінник природного газу, і тим самим отримає значну економічну вигоду, за рахунок економії на дорогому паливі (можлива економія до 60% за сезон).

Нещодавно у Теофіполі Хмельницької області відбулося офіційне відкриття найпотужнішого Україні та одного з найбільших в Європі біогазових комплексів потужністю 15,6 Мвт.

В даний час компанія отримала зелений тариф і генерує електроенергію 1 черга комплексу потужністю 5,109 МВт, яка буде працювати на цукровому жомі Теофіпольського цукрового заводу.

Унікальність 2 черги потужністю 10,5 Мвт полягає в використанні спеціально вирощують енергетичної культури – силосної кукурудзи.

В Європі така сировина у вигляді моносубстрата використовується вкрай рідко і зазвичай є одним з косубстрактов, внаслідок низького вмісту азоту і нестабільності протікання процесів газоутворення. Тому для стабілізації ферментації будуть використовуватися ензими. Ще один важливий момент — правильне силосування і зберігання таких кількостей силосної кукурудзи, обсяг якої становитиме близько 150000 тонн і досвід яких в Україні сьогодні відсутня.