Сорос каже, що Google і Facebook навмисне формують залежність у своїх клієнтів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
Сорос каже, що Google і Facebook навмисне формують залежність у своїх клієнтів

AFP

Сорос каже, що Google і Facebook навмисне формують залежність у своїх клієнтів

Про це підприємець заявив на Всесвітньому економічному форумі

Американський мільярдер Джордж Сорос звинуватив компанії Google і Facebook в монополізації ринку і цілеспрямованому розвитку у аудиторії звикання до своїх сервісів, передає ЄП з посиланням на AFP.

Сорос назвав в числі глобальних проблем монополізацію ринку великими технологічними компаніями та зростання їх впливу.

«Ці компанії часто сприяли лібералізації та інноваціям. Однак, у світлі того, що Google і Facebook стали монополіями, більш потужними, ніж будь-коли, вони перетворилися в перешкоди для інновацій і створили масу проблем, які ми починаємо усвідомлювати тільки зараз», - додав мільярдер.

Google і Facebook, як зазначив Сорос, цілеспрямовано формують залежність від сервісів, які вони пропонують.

За твердженням фінансиста, «компанії, які працюють в сфері соціальних медіа, експлуатують соціальне середовище» і «впливають на думки і поведінку людей без їхнього відома».

Google і Facebook, як зазначив Сорос, «цілеспрямовано формують залежність від сервісів, які вони пропонують».

«Це може бути дуже шкідливо, особливо для молоді», - пояснив інвестор.

На його думку, є подібності між інтернет-ресурсами та місцями, де пропонують взяти участь в азартних іграх.

«У казино розробили методи, щоб викликати у гравців таку пристрасть, що вони програють як свої гроші, так і ті, яких у них немає», - додав Сорос.

За його твердженням, подібним чином компанії, що працюють в сфері соціальних мереж, маніпулюють увагою користувачів інтернету.

Інвестор також зазначив, що аудиторія соціальної мережі Facebook за перші 8,5 років її існування виросла до 1 млрд осіб, при цьому приблизно за наступні чотири роки збільшилася вдвічі.

«За таких темпів менш ніж за три роки для Facebook не залишиться людей для залучення», - додав він.

Джордж Сорос - американський фінансист, трейдер та інвестор, також прославлений філантропічною діяльністю.

Сорос діє через свій фонд «Відкрите суспільство», що базується в Нью-Йорку, а також через десятки «асоційованих» з ним фондів і організацій як усередині США, так і за кордоном (в Україні - Фонд «Відродження»).

Сам Фонд Сороса відкрито декларує, що «на цілі демократичного розвитку» в країнах Східної Європи і на території колишнього Радянського Союзу за останні 33 роки ним було витрачено 1,6 млрд доларів.