Трамп хоче збільшити оборонний бюджет США відразу на 13 відсотків - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Трамп хоче збільшити оборонний бюджет США відразу на 13 відсотків

Волинь-нова

Трамп хоче збільшити оборонний бюджет США відразу на 13 відсотків

Він має сягнути 716 мільярдів доларів

Президент США Дональд Трамп наступного місяця планує запропонувати Конгресу проект оборонного бюджету на 2019 рік у розмірі $716 млрд.

Це на 13% більше у порівнянні з оборонним бюджетом 2017 року, пише газета The Washington Post з посиланням на джерела, інформує Українська правда.

Сума $716 млрд повинна покрити річний бюджет Пентагону – витрати на війни, які тривають, і на підтримку ядерного арсеналу США.

Сума $716 млрд повинна покрити річний бюджет Пентагону – витрати на війни, які тривають, і на підтримку ядерного арсеналу США.

Газета зазначає, що у випадку прийняття проекту витрати Міноборони США збільшаться на 7% у порівнянні з бюджетом на 2018 рік і на 13% у порівнянні з аналогічним документом на 2017 рік.

The Washington Post також пише, що один із авторів проекту – міністр оборони Джеймс Меттіс, який раніше представив концепцію стратегії нацоборони.

У Пентагоні та Білому домі інформацію про можливу пропозицію Трампа не коментують. Але оборонний аналітик Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Марк Кансіан у розмові з WP назвав подібне збільшення оборонного бюджету "великою подією".

Як повідомлялось, нова ядерна стратегія США закликає до нарощування ядерної зброї, у тому числі – ядерних озброєнь малої потужності.

У документі пропонується модернізувати ядерну тріаду, що включає стратегічну авіацію, міжконтинентальні балістичні ракети і атомні підводні ракетоносці.

Також оголошено про плани щодо модернізації деяких малопотужних ракет на підводних човнах і повернення "крилатої ракети з ядерною боєголовкою".

У проекті в якості зовнішньої загрози, яка зросла, називається Росія, Китай, КНДР і Іран.