Польські дипломати роз’яснили, кого каратиме закон про «бандеризим» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Польські дипломати роз’яснили, кого каратиме закон про «бандеризим»

Волинь-нова

Польські дипломати роз’яснили, кого каратиме закон про «бандеризим»

У відповідь на схвалення закону МЗС України заявило, що Польща намагається зобразити українців «злочинними націоналістами»

Закон про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології» стосується тільки тих осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують злочини, скоєні «колабораціоністами  нацистського режиму».

Про це ідеться в комюніке Міністерства закордонних справ Республіки Польща щодо коментаря МЗС України, передає «Європейська правда».

Наукова і художня діяльність в розумінні обговорюваного закону не є злочином.

«За задумом ініціаторів, законопроект має протидіяти запереченню або применшенню відповідальності виконавців злочинів, скоєних формуваннями, що колаборували з III Німецьким Рейхом.

Стосується він тільки осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують такі злочини. Наголошуємо, що наукова і художня діяльність в розумінні обговорюваного закону не є злочином», - ідеться в заяві польського МЗС.

Польські дипломати зазначили, що процес законодавчого проведення цього правового акту ще не було завершено.

МЗС Польщі наголосило, що польська сторона підтверджує своє прагнення до побудови стратегічного партнерства з Україною, «проте це партнерство, про що ми багато разів наголошували, повинно покладатися на базисі правди».

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології».

Прийнятий закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті Польщі, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.