Відзнаку Омеляна Ковча вручили волонтерці, яка винесла з поля бою 128 поранених - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Відзнаку Омеляна Ковча вручили волонтерці, яка винесла з поля бою 128 поранених

Gazeta.ua

Відзнаку Омеляна Ковча вручили волонтерці, яка винесла з поля бою 128 поранених

У Римі в соборі Святої Софії вручили відзнаку святого Омеляна Ковча. Її лауреатами стали українки волонтер Яна Зінкевич і письменниця Оксана Забужко, волонтер із Німеччини Бриґіта Вебер, американський історик Тімоті Девід Снайдер, європейський дипломат Ян Томбінський, ватиканський дипломат П'єтро Паролін

«Про відзнаку дізналася 5 січня. Саме відвідувала лікарню імені Мечникова у Дніпрі. Заклад постійно приймає поранених з АТО. Багато з ними співпрацюю. Тоді мені зателефонували і повідомили, що хочуть відзначити мою діяльність як волонтера. Була дуже здивована. Думаю, це заслуга всіх медиків-добровольців. Так вийшло, що я у 18 років вирушила на війну. З багатьма встигла попрацювати і знаю, що серед нас є достойні люди. Найбільше хвилювалася, що доведеться казати промову у присутності Папи Римського Франциска. Коли готувала її то підбирала кожне слово», - розповіла Gazeta.ua волонтер із міста Павлоград на Дніпропетровщині Яна Зінкевич.

Яна Зінкевич винесла з-під ворожого вогню 128 поранених бійців. Зараз очолює Медичне управління Української добровольчої армії і медичного батальйону «Госпітальєри».

Комітет відзначив її роботу з порятунку життя людей і особисту самопожертву й мужність, що наслідує приклад Омеляна Ковча.

 

 Яна Зінкевич винесла з-під ворожого вогню 128 поранених бійців. Зараз очолює Медичне управління Української добровольчої армії і медичного батальйону «Госпітальєри».

У нагородженні взяли участь глава Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав Шевчук і голова Комітету зі вшанування пам'яті блаженного Омеляна Ковча Іван Васюник.

На завтра запланована зустріч лауреатів з Папою Римським Франциском.

Омелян Ковч (1884-1944) — греко-католицький священик, який будучи капеланом в Українській галицькій армії в 1920 роки, завжди перебував із вояками на передовій. Під час нацистської окупації допомагав євреям, врятував більше десятка осіб. За свої дії був ув'язнений та відправлений до концтабору Майданек, де й помер та був спалений в крематорії.

Комітет із вшанування пам'яті блаженного священомученика Омеляна Ковча було засновано 2010 року. Його почесним головою був Кардинал Любомир Гузар. Діяльність Комітету здійснюється під патронатом глави Української греко-католицької церкви блаженнішого Святослава Шевчука.

Серед лауреатів відзнаки за попередні роки є письменники Ліна Костенко, Євген Сверстюк, спільнота св. Егідія з Рима, Український католицький університет, лікарі Марко та Уляна Супруни.