Програміст розшифрував послання у картині і отримав десятки тисяч доларів у біткоїнах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Програміст розшифрував послання у картині і отримав десятки тисяч доларів у біткоїнах

Еспресо

Програміст розшифрував послання у картині і отримав десятки тисяч доларів у біткоїнах

У 2015 році художниця зашифрувала пароль від гаманця з 5 біткоїнами. 3 роки потому монети нарешті знайшли нового власника

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на Motherboard.

Художниця, більш відома як @coin_artist у Twitter, у 2015 році намалювала картину, де зашифрувала пароль від криптогаманця 1FLAMEN6. Картина була останньою головоломкою у серії під назвою "TORCHED H34R7S". Проект митця зацікавив форум любителів біткоїнів, однак протягом 3 років ніхто не зміг розшифрувати послання.

Виявляється художниця використала мотузку біля ключа для шифрування бінарного коду. Вона використала короткі шматочки мотузки як нулики, довгі як одиниці.

Користувачі шукали бінарний код. Люди шукали підказки у всьому, окрім ключа, що буквально був ключем.

"Користувачі шукали бінарний код. Люди шукали підказки у всьому, окрім ключа, що буквально був ключем", - розповідає друг художниці.

Далі @coin_artist використала язики полум’я для комбінації приватного ключа до гаманця. Для цього вона використала Base58 - варіант цифрового кодування із застосуванням цифр і літер латинського алфавіту.

У результаті користувач, що забажав залишитись анонімним, підтвердив, що розгадав код і забрав біткоїни. Він розповів, що полюбляє розгадувати головоломки зі своєю дружиною. Особливо їх цікавлять загадки пов’язані з криптовалютою, хоча вона й заборонена у їхній країні.

У гаманці протягом 3 років лежало 4,87 біткоїна. На момент транзакцій анонімний користувач отримав майже $50 тисяч.