У Європі до кінця 2019 року грядки вирощуватимуть відразу на кухні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
 У Європі до кінця 2019 року грядки вирощуватимуть відразу на кухні

yagodovod.com

У Європі до кінця 2019 року грядки вирощуватимуть відразу на кухні

За рахунок модульної конструкції грядки розташовуються на спеціальних піддонах одна над одною, а отже їх можна встановити в будь-якому приміщенні

У найближчі два роки німецький стартап Infarm обладнає в країнах Євросоюзу мережу модульних вертикальних ферм для вирощування листових овочів. Компанія вже відкрила понад 50 ферм в Берліні, в тому числі у великих роздрібних мережах Metro і Edeka. На європейську експансію Infarm вдалося залучити $25 млн. Про це пишуть finance.ua.

Ферми використовують принцип гідропоніки, тому рослинам не потрібний грунт — всі необхідні речовини вони отримують з поживного розчину. Сонячне світло замінюють світлодіоди.

До кінця 2019 року понад 1000 модульних вертикальних ферм Infarm відкриється на території країн Євросоюзу. Поки що компанія володіє лише 50 точками в Берліні, але до грудня 2018 року міні-ферми з’являться в інших містах Німеччини, а також у Парижі, Лондоні, Копенгагені.

За рахунок модульної конструкції ферми можна встановлювати на кухнях ресторанів, у їдальнях, торгових залах і навіть в невеликих магазинах. Грядки розташовуються на спеціальних піддонах одна над одною. Ферми використовують принцип гідропоніки, тому рослинам не потрібний грунт — всі необхідні речовини вони отримують з поживного розчину. Сонячне світло замінюють світлодіоди.

Технологія Infarm дозволяє вирощувати трави, зелень, а також овочі і фрукти. Поки що асортимент стартапу обмежується 200 сортами зелені. У найближчі роки компанія планує вирощувати гриби, перець чилі і помідори.

Infarm управляє фермами віддалено. Дані про стан врожаю надходять в хмарну систему, а співробітники компанії можуть на відстані регулювати ступінь освітлення та інші показники.