Чи враховується трудовий стаж заробітчан для отримання пенсії в Україні? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Чи враховується трудовий стаж заробітчан для отримання пенсії в Україні?

УНН

Чи враховується трудовий стаж заробітчан для отримання пенсії в Україні?

Механізм зарахування трудового стажу, заробленого українцями закордоном, для отримання пенсії в Україні, існує, але на практиці він не працює

Про це у коментарі УНН повідомив президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

“Теоретично такий механізм існує. Україна підписала з низкою країн договори про зарахування робочого стажу, отриманого в іншій країні. Зокрема, подібні договори укладені з Польщею, Німеччиною та низкою інших європейських країн. В реальності це не працює, і українці, які працювали за кордоном, у більшості випадків не можуть зарахувати свій іноземний стаж на батьківщині”, — зазначив він.

Проблема полягає в тому, що ці питання повинен регулювати український уряд, який несе в тому числі відповідальність за мільйони українців, які працюють за кордоном. 

За словами Воскобойника, проблема полягає в тому, що ці питання повинен регулювати український уряд, який несе в тому числі відповідальність за мільйони українців, які працюють за кордоном.

“Але це регулювання не відбувається. Причини цього назвати важко”, — додав експерт.

Нагадаємо, українські заробітчани пересилають до України гроші, обсяги яких еквівалентні 6% ВВП країни.