У горохівській школі-гімназії експонується унікальна виставка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
У горохівській школі-гімназії експонується унікальна виставка

Василь Парахін: «Народна культура – то є коріння, то є основа».

Фото із сайту http://volyn-kray-mus.at.ua.

У горохівській школі-гімназії експонується унікальна виставка

Роботи Василя Парахіна і його учнів із села Журавники мають душу

Першими на незабутню зустріч майстра мистецтва, заслуженого працівника культури України на районний семінар учителів початкових класів запросили директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» міста Горохів Володимир Зінчук і заступник директора з виховної роботи Любов Бойко. Тоді від самобутності художника, його українолюбної вдачі у освітян залишилося на згадку стільки щирості, що невдовзі Володимир Зінчук у рамках тижня мистецтв ініціював у школі майстер-клас пана Василя з учителями початкових класів.

«Хаос – то страшна річ. Якщо світ буде заражений хаосом, це значить – брехнею, гріхом».

Було надзвичайно цікаво бачити і чути, як ентузіаст відродження народного живопису, засновник знаменитої художньої мистецької школи у селі Журавниках Василь Григорович Парахін відтворює традиції волинської культури. Митець переконаний: «У нас, українців, є колосальний рідний дух. Народна культура – то є коріння, то є основа, без якої не може нічого толкового бути. Це спостерігаю більше 40 років».

У художній мистецькій школі села Журавлики відроджують народне мистецтво.
У художній мистецькій школі села Журавлики відроджують народне мистецтво.

    Усе, чого Василь Парахін досягнув на мистецьких дорогах, він прагне передати дітям. Спішить роздарувати  надбане, сіяти в дитячих душах зерно, яке вони не отримають ніде інде. При цьому навчає: «Якщо іти від душі, то можна прийти до якоїсь істини. А якщо ми будемо йти хтозна від чого,  то вийде нічого. А хаос – то страшна річ. Якщо світ буде заражений хаосом, це значить – брехнею, гріхом».

 Більше 20 років виповнюється колекції дитячих робіт, виставка якої проходить зараз у НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» міста Горохів. Ці малюнки, здебільшого пишуться на звичайному картоні, за допомогою найзвичайнісіньких фарб – гуаші, акварелі. Діти, які бачать їх, дивуються щирому вираженню почуттів, простоті і  душевності художніх робіт.  До слова, виставка постійно оновлюватиметься, отож приходьте на зустріч із прекрасним, не пожалкуєте.

Алла БОЯРКЕВИЧ,  вчитель образотворчого мистецтва НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» міста Горохів