Волині виділили понад 90 млн грн для погашення субсидіарної заборгованості - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Волині виділили понад 90 млн грн для погашення субсидіарної заборгованості

Волинська ОДА

Волині виділили понад 90 млн грн для погашення субсидіарної заборгованості

Законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» для Волинської області передбачено субвенцію для надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату енергоносіїв та комунальних послуг у сумі 2 млрд 068, 4 млн грн. При цьому, реєстр обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг для громадян, станом на 1 січня 2018 року, показує заборгованість – 624,8 млн грн

Так, аби провести розрахунки за фактично спожиті енергоносії та комунальні послуги у січні 2018 року, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звернувся до міністра фінансів України Олександра Данилюка. В офіційному листі до керівника столичного фінансового відомства, від 13 лютого поточного року, Володимир Петрович просив «розглянути питання наближення призначень відповідної субвенції на лютий 2018 року на 467,6 млн грн», йдеться на сайті Волинської ОДА.

За результатами звернення голови облдержадміністрації Міністерство фінансів України видало окреме доручення від 13 лютого 2018 року, яким перераховують субвенцію з Державного бюджету для Волині у розмірі 92,3 млн грн.

Раніше, вивчивши проект наказу Міністерства фінансів України «Про проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 8 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з Державного бюджету від 4 березня 2002 року №256 та взаємодії учасників таких розрахунків», енергопостачальні підприємства краю та підприємства-надавачі житлово-комунальних послуг внесли до нього ряд зауважень та пропозицій. Про це написав керівник найвищої виконавчої гілки влади в області у своєму листі, від 16 січня 2018 року, до Прем’єр-міністра України Володимир Гройсмана.

За результатами звернення голови облдержадміністрації Міністерство фінансів України видало окреме доручення від 13 лютого 2018 року, яким перераховують субвенцію з Державного бюджету для Волині у розмірі 92,3 млн грн. Ці кошти спрямують на надання пільг, житлових субсидій населенню, оплату електроенергії, природного газу, тепло-, водопостачання і водовідведення та інших комунальних послуг. Станом на сьогодні, 16 лютого 2018 року, кошти уже надійшли в область.

Варто зазначити, що додатково, у листі до міністра фінансів Володимир Гунчик ініціювати питання щодо прискорення затвердження проекту постанови Кабміну «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що дасть можливість розширити напрями виділення субвенції для надавачів послуг із водопостачання, водовідведення і централізованого теплопостачання.