Росіяни полюють за останками Ярослава Мудрого - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53
Росіяни полюють за останками Ярослава Мудрого

Вголос

Росіяни полюють за останками Ярослава Мудрого

За мощі легендарного князя священикам храму Святої Трійці у Брукліні (США) пропонували чималу суму

Про це з посиланням на Експрес  повідомляє портал Вголос. В свою чергу, цитуються слова генеральної директорки Національного заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальської.

«Я отримала письмове свідчення від людини, яка брала участь у таких торгах у 2016-2017 роках, – зазначає Куковальська. – На зустрічі були представники Росії, а також священики храму Святої Трійці у Брукліні, де, як мені повідомили, і зберігаються мощі Ярослава Мудрого. Росіяни запропонували 2 мільйони доларів, однак, священикам ця сума видалася замалою. 

 Росіяни запропонували 2 мільйони доларів, однак, священикам ця сума видалася замалою

Ще одна причина відмови — представники духовенства побоялися це зробити, оскільки у Департамент юстиції США з України надійшов лист щодо розшуку останків нашого князя. Однак впевнена, що росіяни не полишили цю ідею. Також мені відомо, що в Росії створено спеціальну групу науковців, які досліджують усі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого».

Разом з тим, пише видання, делегація українських священиків нещодавно побувала у США, де з представниками храму Святої Трійці обговорили проведення експертизи ікони Миколи Мокрого, яку вивезли з Києва разом із останками князя у 1943 році.