Польща відтермінувала набуття чинності резонансного «антиукраїнського» закону - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.48
Польща відтермінувала набуття чинності резонансного «антиукраїнського» закону

Cпікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський

Фото: https://nv.ua

Волинь-нова

Польща відтермінувала набуття чинності резонансного «антиукраїнського» закону

Польський закон про Інститут національної пам’яті не діятиме до рішення щодо нього Конституційного суду

Про це заявив спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський в інтерв'ю TVN24. Раніше очікувалося, що закон почне діяти з 1 березня. "Потрібно бути безвідповідальною людиною, щоб зробити щось, що ще більше посилить емоції. Тому що зараз навколо закону переважає негатив ... Будемо терпляче чекати рішення Конституційного трибуналу, яке відкриє шлях до ліпшої дискусії", - сказав Карчевський.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна.

1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені". 6 лютого закон підписав президент Польщі Анджей Дуда. Цей закон вводить кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання «польські табори смерті». Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської трагедії, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна, пише НВ.