
У 2012 році відбувались мітинги проти ухвалення мовного закону.
КС визнав неконституційним мовний закон
28 лютого Конституційний суд України визнав неконституційним закон «Про засади державної мовної політики», який скорочено називали законом «Ківалова-Колесніченка»
Про це ВВС News Україна повідомили у прес-службі Конституційного суду. Також там пообіцяли оприлюднити розширену інформацію та текст самого рішення за кілька годин.
Закон про засади державної мовної політики Верховна Рада ухвалила 3 липня 2012 року.
Документ авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка викликав низку скандалів та протестів. Документ серед іншого фактично розширював використання російської мови в усіх сферах життя. Також запроваджувалось поняття "регіональної мови", яка мала розширені повноваження у регіонах, де носіїв такої мови понад 10%.
Документ авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка викликав низку скандалів та протестів. Документ серед іншого фактично розширював використання російської мови в усіх сферах життя.
Через ухвалення мовного закону влітку 2012 року у Києві кілька тижнів тривали протести, які умовно називали "мовний майдан". У кінці лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила рішення скасувати цей закон, проте ту постанову не підписав спікер парламенту Олександр Турчинов і вона не набула чинності.
Після цього група депутатів звернулась до Конституційного суду з проханням визнати закон неконституційним.
За останні роки Верховна Рада ухвалила низку законів, які стосувались застосування мови у освіті та ЗМІ, які суттєво нівелювали закон "Ківалова-Колесніченка" і посилили позиції української мови.
