
Верховна Рада ухвалила законопроекти із соціально-правового захисту військовослужбовців
Міністерство у справах ветеранів, "чисті" відпустки, звільнення дезертирів та підтримка ветеранського бізнесу - цими питаннями займалася вчора Верховна Рада
27 лютого на ранковому пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила ряд законопроектів соціально-правового захисту військовослужбовців. Крім того, парламент звернувся до Кабміну, щоб уряд створив нове міністерство - у справах ветеранів, інформує 112.ua.
5512. Неврахування часу проїзду до місця відпустки і назад
Тривалість відпусток військовослужбовців будуть розраховувати, виключаючи час проїзду в межах України. Коли військовослужбовець бере відпустку, наприклад, на 10 діб, він витрачає на дорогу в обидві сторони по одній добі мінімум. А цей законопроект дозволить не враховувати цей час, тобто відпустка буде 10 днів, як то кажуть, "чистими".
5640. СЗЧ, дезертирство і не тільки
Згідно з офіційною статистикою, наданою в комітет з питань нацбезпеки та оборони, близько 10 тис. військовослужбовців самовільно залишили військові частини і не перебувають на місці служби. Законопроект дозволить звільнити таких осіб, які безпідставно “прогулювали” службу два місяці і довше.
Головне науково-експертне управління у своєму висновку підкреслило, що відсутність військовослужбовця на місці служби без поважних причин протягом місяця кваліфікується ККУ як "Самовільне залишення військової частини або місця служби", а якщо йдеться про ухилення від військової служби, то це вже “Дезертирство”, за що передбачено відповідальність. Враховуючи це, пропонують уточнити, що військовослужбовця звільнятимуть зі служби лише після внесення відповідних даних до ЄРДР.
Надається "безповоротна одноразова фінансовоа допомога на розвиток власної справи фізичною особою – підприємцем з інвалідністю, отриманою внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення".
6052. Служба військовослужбовців, які дістали поранення
У законі “Про військовий обов’язок і військову службу” мають намір передбачити право військовослужбовців, які дістали поранення/травми/контузії внаслідок військової служби, залишитися на військовій службі або бути прийнятими на військову службу за контрактом. Виключення - розумові, сенсорні, психологічні вади та інші (визначені Міноборони).
Контрактники, в яких закінчується контракт, можуть укласти новий. Передбачається введення у законодавстві норми, згідно з якою контракт із військовослужбовцем припиняється, якщо він не пройшов випробувальний термін.
Вилучається норма, згідно з якою жінки-військовозобов'язані (незалежно від присвоєних їм військових звань) зараховуються до запасу другого розряду, а їхній граничний вік перебування там - 50 років.
Законопроект 6052 передбачає підвищення граничного віку до 30 років прийому громадян на військову службу (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, у тому числі тих, що здійснюють підготовку осіб на посади сержантського та старшинського складу.
5518 Допомога ветеранам у розвитку бізнесу
Близько 6 тис. учасників АТО зазнали інвалідності внаслідок війни. Законопроект покликаний забезпечити надання "безповоротної одноразової фінансової допомоги на розвиток власної справи фізичною особою – підприємцем з інвалідністю, отриманою внаслідок поранення, контузії або каліцтва під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення".
Гроші на допомогу ветеранів-бізнесменів візьмуть із "адміністративно-грошових санкцій, що надішли до спеціального фонду держбюджету". Доцільність надання такої державної допомоги має визначити центральний орган виконавчої влади з питань соцзахисту інвалідів, ветеранів війни. Він же контролює використання такої допомоги.
6298. Освіта для учасників бойових дій та їхніх дітей
Законопроект розширює перелік осіб і надає цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах учасникам бойових дій та їхнім дітям, у тому числі студентам денної форми навчання у профтехучилищах та ВНЗ (до завершення навчання або до досягнення 23-річного віку).
