У Маневичах говорили про бурштин - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.25 € 30.68
У Маневичах говорили про бурштин

Рівень злочинності на 10 тисяч населення на території кількох районів є нижчий, як по області.

Прокуратура Волинської області.

У Маневичах говорили про бурштин

У Маневицькій місцевій прокуратурі відбулася спільна нарада керівників правоохоронних органів

На ній обговорено стан протидії злочинності, в тому числі її організованим формам та з ознаками корупції за 2017 рік на території Маневицького, Ківерцівського, Рожищенського, Камінь-Каширського і Любешівського районів.

Виступаючи перед присутніми, керівник місцевої прокуратури Олег Немирівський зауважив, що рівень злочинності на 10 тисяч населення на території є нижчий, як по області. Знизилась кількість злочинів проти власності, зокрема менше вчинено крадіжок, шахрайств, розбоїв, менше скоєно ДТП.

На територіях Ківерцівського, Любешівського та Рожищенського районів зменшилось число злочинів, вчинених групою осіб, в стані алкогольного сп’яніння, а на територіях Любешівського та Рожищенського районів – вчинених раніше судимими особами.

На території Камінь-Каширського, Маневицького та Рожищенського районів зросла кількість грабежів, а у Любешівському районі – шахрайств на 200 %, що свідчить про низьку ефективність роботи територіальних відділів поліції зі встановлення осіб, причетних до вчинення таких злочинів, насамперед минулих років. 

Практично на територіях усіх районів, що входять до юрисдикції Маневицької місцевої прокуратури, спостерігається зниження кількості особливо тяжких та тяжких злочинів. Вдалося також знизити підліткову злочинність.

Проте ужиті скоординовані заходи на сьогодні ще не вирішили усіх нагальних проблем з питань протидії злочинності, насамперед загально-кримінальної спрямованості, керівникам правоохоронних органів не в повній мірі вдалося належно вплинути на криміногенну ситуацію та посилити боротьбу з корупцією та злочинністю.

 Проте ужиті заходи ще не вирішили усіх нагальних проблем з питань протидії злочинності.

Проте ужиті заходи ще не вирішили усіх нагальних проблем з питань протидії злочинності.

 Незважаючи на те, що на територіях всіх районів відбулося зменшення кількості злочинів проти власності, на території Камінь-Каширського, Маневицького та Рожищенського районів зросла кількість грабежів, а у Любешівському районі – шахрайств на 200 %, що свідчить про низьку ефективність роботи територіальних відділів поліції зі встановлення осіб, причетних до вчинення таких злочинів, насамперед минулих років.

Наявні прорахунки у здійсненні превентивної та профілактичної роботи. Потребує негайної активізації діяльність правоохоронців у боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів. Число виявлених правопорушень вказаної категорії зменшено, стан розслідування кримінальних проваджень вказаної категорії є неефективним.

Завчасного узгодження дій правоохоронців потребує робота задля недопущення незаконного видобутку бурштину. Подальшої активізації потребує робота з виявлення злочинів у лісовій та земельній галузях.

До суду правоохоронними органами цих районів скеровано 12 обвинувальних актів, із яких 10 – по незаконній порубці лісу, 2 – про порушення встановлених правил використання надр. 

Незважаючи на зниження кількості злочинів у сфері довкілля на територіях Маневицького, Камінь-Каширського та Любешівського районів, їх ріст відбувся на територіях Ківерцівського (на 7,3 %) та Рожищенського районів (на 11,1 %). Основна питома вага у таких злочинах це самовільні порубки лісу, незаконний видобуток бурштину. До суду правоохоронними органами цих районів скеровано 12 обвинувальних актів, із яких 10 – по незаконній порубці лісу, 2 – про порушення встановлених правил використання надр.

Таким чином, проблемні питання боротьби зі злочинністю, її організованими формами, корупцією, превентивної діяльності потребують комплексного вирішення усіма правоохоронними органами. Учасниками наради розроблено низку узгоджених заходів задля посилення протидії злочинності.

Наталка Мурахевич, прес-секретар прокурора області