Курси НБУ $ 41.50 € 46.09
Волинь – екологічно чистий регіон

У нас найкращі умови для здоров’я

Garden-house

Волинь – екологічно чистий регіон

В деяких областях України екологічна ситуація не сумісна зі здоровим життям

Про це свідчить екологічний рейтинг, зроблений Фокусом, пише Еcotown.

Еклогічна ситуація кожної області оцінювалася за 6 показниками: викиди в атмосферу забруднюючих речовин; скидання стічних, шахтно-кар'єрних і колекторно-дренажних вод; частка питної води, яка за якістю не відповідає стандарту; створення особливо небезпечних відходів I-III класів (неонові лампи, батарейки, кислоти тощо); концентрацію нітратів у ґрунті; а також середньорічну дозу радонового опромінення, одержуваного людиною, що 80% часу проводить у приміщенні.

Як результат, найбільш небезпечними для здоров'я виявилися Дніпропетровська, Запорізька та Донецька області, найбільш безпечними - Чернівецька, Закарпатська та Волинська.

Як результат, найбільш небезпечними для здоров'я виявилися Дніпропетровська, Запорізька та Донецька області, найбільш безпечними - Чернівецька, Закарпатська та Волинська.

За наявності вичерпних даних щодо радіації, а також забруднення ґрунту і води Кіровоградська та Харківська область у рейтингу опустилися б нижче. Дослідження буде корисно українцям, які хочуть знати, яким повітрям вони дихають, яку воду п'ють і що може бути в тих продуктах, які вони їдять.

За словами екологів, українці, які проживають на Українському кристалічному щиті - насамперед у Кіровоградській та Дніпропетровській області - отримують підвищену дозу радонового опромінення. На Рівненській АЕС не передбачений проектом ставок-охолоджувач, з-за чого станція змушена використовувати води річки Стир, в якій час від часу екологи фіксують радіоактивний тритій. Якщо для України вміст тритію у воді не повинен перевищувати 30 тис. Бк/л, то у країнах ЄС допустима концентрація цього радіонукліду складає 100 Бк/л.

Через велику кількість автотранспорту у Луцьку зафіксовано підвищений вміст у повітрі формальдегіду, фенолу і діоксиду азоту.

Дослідження буде корисно українцям, які хочуть знати, яким повітрям вони дихають, яку воду п'ють і що може бути в тих продуктах, які вони їдять.

Волинська область:

Викиди в атмосферу забруднюючих речовин (2015 рік) - 4,7 тис. т

Скидання стічних вод (2015 рік) - 44 млн куб. м

Частка питної води, що не відповідає стандарту(2014 рік) - 0,04%

Створення відходів I-III класів (2015 рік) - 0,6 тис. т

Концентрація нітратів у ґрунті (2015) - 5 мг/кг

Середньорічна доза радонового опромінення - 2,2 МЗв

Кількість злоякісних новоутворень на 100 тис. населення (2015 рік) - 275

Середня тривалість життя (2015 рік) - 71,5 років

За даними обласного управління статистики, торік обсяги викидів шкідливих речовин в атмосферу на Волині склали 47,4 тис. тонн, третина яких припадає на філію підприємства "Львівгазтранс" у Ковелі. Через велику кількість автотранспорту у Луцьку зафіксовано підвищений вміст у повітрі формальдегіду, фенолу і діоксиду азоту. Більше третини переповнених полігонів твердих побутових відходів області «випускають» небезпечний біогаз, шкодячи здоров'ю жителів довколишніх міст і сіл.

Telegram Channel