Помер відомий фізик Стівен Гокінг, який бажав українцям «більше свободи» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.84 € 31.41
Помер відомий фізик Стівен Гокінг, який бажав українцям «більше свободи»

Гокінг: "Дивіться на зорі, а не під ноги, будьте допитливими"

Фото: Бі-бі-сі

Волинь-нова

Помер відомий фізик Стівен Гокінг, який бажав українцям «більше свободи»

Один з найбільш знаменитих фізиків-теоретиків, британський вчений Стівен Гокінг помер у віці 76 років у себе вдома у Кембриджі

«Ми глибоко засмучені тим, що наш улюблений батько сьогодні помер. Він був великим ученим і видатною людиною», - йдеться в заяві сім'ї Гокінга. Професор, який страждав аміотрофічний склероз, був майже повністю паралізований і говорив за допомогою синтезатора мови. Він вивчав походження Всесвіту, зокрема, теорію виникнення світу і теорію чорних дір. Завдяки своїй книзі «Коротка історія часу» Гокінг прославився на весь світ, пише Бі-бі-сі.

Стівен Гокінг має 12 почесних ступенів, є членом Британського наукового Королівського товариства та Академії наук США. Його наукові заслуги відзначені безліччю премій і нагород.

У 2007 році фізик, який все життя мріяв випробувати стан невагомості, здійснив політ над Атлантикою на спеціально сконструйованому літаку. У 2009 році він планував відправитися в космос, проте, поїздка не відбулася.

Стівен Гокінг народився 8 січня 1942 року в Оксфорді.

Лікарі діагностували у нього бічний аміотрофічний склероз у 1963 році. Тоді вони стверджували, що жити вченому залишилося два з половиною роки.

Хвороба швидко прогресувала, в зв'язку з чим вченому довелося сісти на інвалідний візок. У 1985 році вчений захворів на важку форму запалення легенів. Після серії операцій йому провели трахеостомію, і Хокінг втратив здатність говорити.

Початкові прогнози лікарів не виправдалися: вчений продовжив наукову роботу, двічі одружувався і став батьком трьох дітей.

Початкові прогнози лікарів не виправдалися: вчений продовжив наукову роботу, двічі одружувався і став батьком трьох дітей.

Попри параліч Гокінг вів активне життя - займався наукою, викладав, виступав з доповідями, спілкуючись зі світом за допомогою комп'ютера c синтезатором мови, спеціально сконструйованого для нього компанією Intel.

Гокінг є одним з засновників квантової космології, займався вивченням проблеми виникнення космологічної сингулярності - первинного стану Всесвіту, з якого він, відповідно до теорії Великого вибуху, безперервно розширюється.

У 2017 році Гокінг у вигляді голограми з'явився на форумі YES-2017 у Києві

У 2017 році Гокінг у вигляді голограми з'явився на форумі YES-2017 у Києві. Пан Гокінг розповів про те, чому варто заселяти інші планети, створювати колонії на Місяці, а також про штучний інтелект і його можливості.

"Дивіться на зорі, а не під ноги, будьте допитливими", - зазначив науковець, а також сказав, що бажає українцям більше свободи.

Мрія збулась: Гокінг відчув себе у невагомості
Мрія збулась: Гокінг відчув себе у невагомості