Патрульні послухали дітей - і виготовили карту небезпечних місць Луцька
Тепер приділятимуть посилену увагу місцям, які є небезпечними
Погане освітлення, немає «зебри», багато п’яних, рідко їздять маршрутки, немає світлофорів, відсутні «лежачі поліцейські» - ці та інші проблеми турбують маленьких лучан, повідомила Патрульна поліція Волинської області.
Кілька місяців школярі – учасники зустрічей з патрульними поліцейськими на базі обласної бібліотеки для юнацтва – відзначали на картах мікрорайонів міста небезпечні, на їхню думку, місця, та писали свої коментарі й зауваження.
«Усі ці напрацювання ми зібрали та проаналізували. Узагальнену інформацію передали особовому складу, аби екіпажі патрульних заїжджали в ті місця або ж приділяли їм посилену увагу», - каже інспектор зі зв’язків з громадськістю Ольга Шмігель.
Аналіз дитячих позначень свідчить про те, що в більш густозаселених районах небезпечними учні вважають парки, сквери і місця масового скупчення людей (біля розважальних центрів, нічних клубів, цілодобових магазинів). Вони пишуть, що тут ходять невідомі й підозрілі люди, небезпечно переходити дорогу або ж страшно йти ввечері через погане освітлення територій.
У менш заселених районах є свої характерні проблеми: погані дороги, відсутність розмітки або ж так звані «притони», де збираються підозрілі особи.
Небезпечними учні вважають парки, сквери і місця масового скупчення людей (біля розважальних центрів, нічних клубів, цілодобових магазинів).
«У школярів, здебільшого, один маршрут, але ж часом вони гуляють з друзями далеко від дому, тому й помічають чи закинуті будівлі, чи підозрілих людей. Діти взагалі дуже спостережливі, тому їхня думка для нас важлива. До того ж, вони чесні і прямолінійні, пишуть те, що думають, тож про деякі відзначені ними місця й проблеми ми раніше й не знали», - розповів інспектор Роман Ткачук.
У майбутньому проект «Карта міста Луцька безпечного для дітей» триватиме, адже головна мета – аби таких місць, які, на думку дітей, є небезпечними, ставало менше.