Поляка засудили за зневагу до українців - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.96 € 30.47
Поляка засудили за зневагу до українців

Суд покарав поляка піврічним обмеженням волі.

Фото zaxid.net.

Поляка засудили за зневагу до українців

Польський суд в Ольштині (Вармінсько-Мазурське воєводство) засудив порушника до півроку обмеження волі

Обвинувачений приклеїв на їхнє авто наліпки з перекресленим зображенням Степана Бандери та написом «УПА – українські вбивці», – повідомляє «Польське радіо».

Районна прокуратура в Ольштині звинуватила Роберта Д. у тому, що він у жовтні 2016 року публічно підбурював до нетерпимості проти осіб української національності та зневажив двох громадян України з приводу їхньої національної приналежності. Він це зробив, наклеївши так звані стикери на автівку та неподалік місця проживання українського подружжя, яке протягом декількох років працює та живе в Ольштині. На одній з наліпок було перекреслене зображення Степана Бандери, а на другій напис «УПА- українські вбивці», розміщений на світлині з палаючими сільськими будинками.

Під час обшуку помешкання Роберта Д. поліція, яку викликало українське подружжя, знайшла ще чотири подібні наліпки. Стикери містили «інформацію для підбурювання до ненависті на національному ґрунті».

На одній з наліпок було перекреслене зображення Степана Бандери, а на другій напис «УПА- українські вбивці», розміщений на світлині з палаючими сільськими будинками.

Районний суд в Ольштині засудив Роберта Д. до шести місяців обмеження волі. Зловмисник протягом 24 годин буде виконувати неоплачувані громадсько-корисні роботи. Суд змінив звинувачення прокуратури, вирішивши, що дії підсудного не мали ознак публічного підбурювання до ненависті на національному ґрунті. Роберта Д. не можна звинувачувати у такому намірі тільки на підставі інформації наклеєних ним наліпок з відсутністю будь-яких додаткових висловлювань та жестів з його боку.

Натомість суд визнав його винним у зневазі українського подружжя з приводу національної приналежності. Обвинувачений, розміщуючи наліпки на авто та неподалік місця проживання постраждалих, образив їх публічно та порушив їхнє право на добре ім’я. Заяву Роберта Д. про те, що його акція «була освітньо-історичною», суд визнав недостовірною.