І знову в Луцькому педагогічному коледжі – цікава літературна зустріч
До студентів завітала талановита волинська поетеса, кандидат філологічних наук Олена Пашук
Літературна зустріч, організована керівниками студентського театрального клубу і літературної студії «Неповторність» (Ж.І.Бортнік, Н.П.Литвинюк-Горик), завідувачем кафедри словесних дисциплін М.І.Мартинюком.
Гостя, талановита волинська поетеса, кандидат філологічних наук Олена Пашук, представила численній студентській аудиторії свою нову поетичну збірку «Паранджа» - ошатне ілюстроване видання, яке з’явилося друком завдяки тому, що авторка виграла гранд Президента України. Розповідь Олени Пашук про вибір назви і концепцію збірки – жвава, яскрава, захоплива, як і самі вірші – їх читала авторка, а також виконували члени театрального клубу, що готувалися заздалегідь.
У вступному слові викладач Ніна Горик пригадала, що поетеса, ще будучи студенткою, стала наймолодшим членом Національної спілки письменників України.
Презентацію книжки супроводжував показ на екрані ілюстрацій до розділів книжки, графічних малюнків художниці Оксани Глинської – так само символічних й оригінальних, як і поетичне слово Олени Пашук. Артеміда, Афіна, Гестія, Гера, Деметра, Персефона, Артеміда – образи цих богинь із грецької міфології допомогли поетесі проникнути у внутрішній світ сучасної жінки, винести на гребені вишуканої метафорики таємне і явне, що відкривається письменниці в процесі творчості.
У вступному слові викладач Ніна Горик пригадала, що поетеса, ще будучи студенткою, стала наймолодшим членом Національної спілки письменників України.
Зустріч була не лише приємною, а й корисною. Студенти дізналися про те, що вірші Олени Пашук, лауреата ряду літературних премій і конкурсів, були надруковані в альманахах, виданих в Україні, перекладені румунською, болгарською, польською, азербайджанською, білоруською мовами.
У вступному слові викладач Ніна Горик пригадала, що поетеса, ще будучи студенткою, стала наймолодшим членом Національної спілки письменників України. Про її талант сказали вагомі слова академік Микола Жулинський, відомі поети Ігор Павлюк, Йосип Струцюк та інші.
Хочеться вірити, що відповіді на запитання поглибили розуміння поезії, привернули особливу увагу присутніх в аудиторії авторів-початківців.
Зустріч завершилася автограф-сесією. Студенти й організатори зустрічі сфотографувалися на пам’ять.