Книга про Голодомор отримала престижну нагороду - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.70 € 31.49
Книга про Голодомор отримала престижну нагороду

Це вже друге історичне дослідження письменниці.

Ukraine Art News.

Книга про Голодомор отримала престижну нагороду

Британку відзначили премією The Duff Cooper Prize

Енн Еплбаум стала лауреаткою престижної британської премії The Duff Cooper Prize за працю «Червоний голод: війна Сталіна проти України». Про це з посиланням на Oxford Mail розповідає портал Читомо.

Це вже друга перемога Еплбаум. 2003 року вона отримала цю ж премію за книжку «Історія ГУЛАГу» (Gulag: A History), яка вийшла в українському перекладі 2006 року у ВД «Києво-Могилянська академія». За цю ж книжку авторка отримала Пулітцерівську премію.

 Не кожен історик зможе зазирнути настільки пильним поглядом в глибини зла і людських страждань, і написати про це з такою ясністю і співчуттям

Голова суддівської колегії, а також онучка Даффа Купера, Артеміс Купер, говорячи про переможницю, заявила: «У цій прекрасно написаній книжці, Еплбаум показує читачеві один із найстрашніших епізодів радянського минулого. Не кожен історик зможе зазирнути настільки пильним поглядом в глибини зла і людських страждань, і написати про це з такою ясністю і співчуттям».

Зазначається, що приз у розмірі 5 тисяч фунтів стерлінгів (майже 180 тис. грн) Еплбаум отримала на прийомі у Посольстві Франції.

The Duff Cooper Prize – літературна премія, яку із 1956 року щороку присуджують за найкращу історичну, біографічну, політологічну працю або (вкрай рідко) поетичну збірку, видану англійською або французькою. Премія заснована на честь британського дипломата, урядовця та письменника Даффа Купера. Переможець отримує перше видання автобіографії Купера «Старі чоловіки забувають» (Old Men Forget) та чек на 5 тисяч фунтів стерлінгів.