Курси НБУ $ 41.82 € 48.80

ЯКІ СПЕЦІАЛІСТИ СЬОГОДНІ ПОТРІБНІ

Підсумки обласного огляду-конкурсу на кращий професійно-технічний заклад...

Підсумки обласного огляду-конкурсу на кращий професійно-технічний заклад.
Як підвищити якісний рівень підготовки учнів у професійно-технічних навчальних закладах області, як краще модернізувати навчально-виробничий та виховний процеси, щоб готувати конкурентоздатних робітників для сучасних підприємств? — такі умови ставили перед собою організатори традиційного обласного огляду-конкурсу “Професійно-технічний навчальний заклад 2004 року”.
Цими днями відбулося підбиття підсумків. В оновленому актовому залі Луцького вищого професійного училища № 6, щоб обговорити зроблене, зібралися керівники навчальних закладів профтехосвіти області, відповідальні працівники обласного управління освіти і науки, навчально-методичного центру, учні училища.
— Від себе особисто і від своїх колег скажу, що проведення конкурсу позитивно позначилось на зміцненні та оновленні навчально-виробничої бази, а також на активізації роботи педагогічних колективів щодо комп’ютеризації та модернізації навчально-виробничого процесу, — наголосив у привітальному слові заступник начальника управління освіти і науки Георгій Михайлович Грушка.
У виступах присутні зазначали, що збільшились обсяги навчально-виробничої діяльності. Наприклад, у 2004 році учнями профтехучилищ виготовлено продукції та надано послуг на суму 1214,8 тисячі гривень, що на 303 тисячі більше до попереднього року. Зросли позабюджетні надходження у ВПУ № 2 та ВПУ № 6 м.Луцька, у Луцькому ПТУ № 12 й Берестечківському ПТУ № 27.
Випускники сучасних багатопрофільних професійних закладів завжди бажані спеціалісти у виробничих закладах області. Увага приділяється саме опануванню учнями престижних виробничих професій. Варто відзначити удосконалення і розширення матеріально-технічного забезпечення будівельних спеціальностей, фахівців побутового обслуговування та професій, пов’язаних із сучасними інформаційними технологіями.
Разом з тим обласний огляд-конкурс виявив також істотні недоліки. Мова йде про незадовільний рівень підготовки молодих робітничих кадрів для підприємств побуту, про проблеми у забезпеченні кваліфікованими спеціалістами за фахом “електрозварник”, “верстатник широкого профілю”. Недостатнім є матеріально-технічне та комплексне методичне забезпечення професій сільськогосподарського профілю, металообробних спеціальностей.
Наказом начальника управління освіти і науки Михайла Михайловича Поповича найкращим професійним училищем Волині із врученням диплома першого ступеня визнано Луцьке ВПУ № 6, яке очолює заслужений працівник освіти України Ігор Васильович Корчук. Друге місце і диплом другого ступення у колег із Володимира-Волинського, а третє — з відповідним дипломом присуджено колективу Луцького ПТУ № 12.
Василь ГІНАЙЛО.
Telegram Channel