Курси НБУ $ 43.80 € 50.31

КАЛИНА НА ПОЛІ БЕРЕСТЕЦЬКОЇ БИТВИ

На честь 350-річчя битви під Берестечком члени Аграрної партії, яка нині має назву Народна партія, заклали “Козацький гай”...

На честь 350-річчя битви під Берестечком члени Аграрної партії, яка нині має назву Народна партія, заклали “Козацький гай”.
І не забули про нього, а взяли його під опіку. Ось цієї весни представники партії, зокрема керівники районних організацій з Рожища, Локач, Горохова, Луцького, Іваничівського районів Віктор Ткачук, Володимир Мазурок, Юрій Горбенко, Олександр Перванчук, Василь Павлюк, інші активісти партії приїхали на “Козацькі могили”, щоб посадити нові деревця у гаю, доглянути посаджене колегами. Постаралися лісничий берестечківського лісництва Володимир Гаврилюк, працівники “Волиньлісу”, які подбали про саджанці. Було посаджено алею з лип — їх привезли сто штук. Заквітують на полі Берестецької битви 50 кущів калини, чаруватимуть присутніх десятки сріблястих ялин, вічнозелених туй.
Приїхали жінки з приватно-орендної фірми “Колос” з села Мерва для того, щоб побілити бордюри, прибрати територію довкола пам’ятника героям. На чолі жінок, членів Народної партії, голова сільської ради з Мерви Людмила Сточанська. Працювали разом з своїми колегами заступники голови обласної організації Народної партії — доцент Волинського університету Ігор Грудзевич, Іван Дзямулич, керівник секретаріату обласної організації партії Галина Якимчук, завідуючий оргвідділом Сергій Філіпович.
У короткому інтерв’ю Галина Якимчук зазначила, що активісти партії традиційно зустрічаються на полі Берестецької битви. Звідси починаються добрі справи партії, зокрема і закладення “Козацького гаю” у 2000 році. До Дня Перемоги планують зробити,так би мовити, подвірний обхід ветеранів війни, кожному передадуть вітання від лідера партії Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, вручать невеличкі подарунки. Планується, що обласна організація партії візьме шефство над районними лікарнями, фельдшерсько-акушерськими пунктами на селі. Разом з освітянами мають провести конкурс на кращого сільського учня, вчителя.
Партія оновлюється, у зв’язку із зміною назви вручаються її членам нові партійні квитки, і це дає змогу провести, так би мовити, “інвентаризацію”. Донедавна партія нараховувала на Волині понад 19 тисяч членів. Нині до її лав приходять викладачі вузів, вчителі, лікарі, люди різних професій, а не лише аграрії.
Коли активісти партії садили дерева, на “Козацькі могили”, до музею, пам’ятника полеглим героям приїхали на екскурсію близько сорока учнів з Луцької загальноосвітньої школи № 20. Мине не так багато часу, як заквітує на полі Берестецької битви калина, наповнять пахощами довкола квітуючі липи, зазеленіє все довкруг пам’ятника, зведеного у вікопомному, 1991 році на честь 350-річчя битви під Берестечком.
Анастасія ФІЛАТЕНКО.
Telegram Channel