Курси НБУ $ 41.54 € 46.59
У Лісівській школі дружно цвітуть кактуси

Секрет квітучості кактусів не тільки в правильному догляді, а й у позитивній енергетиці.

Фото з архіву Тетяни Деркач

У Лісівській школі дружно цвітуть кактуси

Якщо ви вже давненько не бачили цвітіння кактуса, то вам варто завітати в школу с. Лісове, що на Маневиччині. Там, завдяки вчительці біології Тетяні Дерлюк, на підвіконні учнівського класу цілорічно панує «колюча» екзотична краса

Кілька років тому Тетяна Антонівна вирішила принести в клас, вікна якого виходять на південь, свої домашні кактуси.

– Так і почалось – спочатку було їх лиш кілька, потім колеги зі словами «а давай я тобі і свої принесу» додали, а  далі, коли  мене запитували, який подарунок купити до свята, я відповідала: «Кактус!» – ділиться пані Тетяна, в колекції якої нині налічується понад двадцять видів екзотичних красенів.

Чи то позитивна шкільна енергетика так вплинула на рослин, чи правильний догляд, та кактуси почали дружно цвісти.

– В цьому класі завжди навчаються дев'ятикласники, які, як я жартую, забезпечують колючим вазонам дуже правильний догляд: тиждень-два забуваються їх поливати. За це яучнів завжди хвалю, бо для кактусів взимку така періодичність поливу ідеальна. А в теплий період року, з середини весни до середини осені, це робити треба частіше –  раз на 3-4 дні. Більше вологи потребують ті рослини, які квітнуть, – розповідає Тетяна Антонівна, для якої поява кожної квіточки є святковою  подією. – В ехінопсиса (простого кактуса), наприклад, пуп'янок набухає близько трьох тижнів, а цвіте він лише один день, тож і перебуваючи у відпустці, навідуюсь, аби не пропустити це диво.

Чи то позитивна шкільна енергетика так вплинула на рослин, чи правильний догляд, та кактуси почали дружно цвісти.

Є в пані Тетяни і кактуси, які цвітуть цілорічно, – мамілярія. Здивувала появою оригінальних, схожих на морську зірку і ніби пластикових квітів степія (на знімку). Проте, як квітне цей безколючковий кактус варто милуватися здаля, бо запах у квітки не з найприємніших. Дуже рясно і тривало цвіте зигоктус.

В Тетяни Антонівни є вже і свої секрети, завдяки яким заморські рослини радують квітами:

 

– Насамперед саджати кактуси потрібно в родючий ґрунт. Частих пересаджувань вони не люблять, це варто робити раз на 3-4 роки. Посуд вибирати невеликий. Цим рослинам світла потрібно чим побільше, а взимку їм подобається прохолода. Не квітуватиме кактус на якому багато діток – їх треба позривати.

– Про самопочуття кактус розповість сам: якщо йому всього вистачає, то він має темно-зелене забарвлення і округлу форму, а якщо щось не підходить – витягується і блідне, – зазначає пані Тетяна.

А ще, думаю, що секрет квітучості кактусів не тільки в правильному догляді, а й у позитивній енергетиці, якої, насамперед, не бракує учням та самій Тетяні Антонівні.

Юлія МУЗИКА

Telegram Channel