У Луцьку сплачено понад 11 мільйонів податку на нерухоме майно - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.25 € 30.68
У Луцьку сплачено понад 11 мільйонів податку на нерухоме майно

Волинь-нова

У Луцьку сплачено понад 11 мільйонів податку на нерухоме майно

Про це повідомив начальник Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області Андрій Ткачук

У січні-червні 2018 року до місцевих бюджетів Луцька та району сплачено 13,3 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Таким чином місцеві громади отримали в розпорядження на 80 відсотків більше податку на нерухомість проти аналогічного періоду торік. За словами начальника Луцької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області Андрія Ткачука, це звичайна практика європейських країн, коли вартісне майно оподатковується, а сплачені кошти стають одним із основних джерел доходу територіальних громад. Що повинен знати платник податку за квадратні метри, які перевищують встановлену законодавцем норму та підлягають оподаткуванню, головний податківець міста розповідає читачам нашої газети. Про це інформує сайт ДФС Волинської області.

У січні-червні 2018 року до місцевих бюджетів Луцька та району сплачено 13,3 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинку/будинків площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м. Податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. Наприклад, якщо квартира має площу 65 кв. м, то податок нараховується на 5 кв. м. Ці кошти будуть використані на потреби громади, на території якої знаходиться об’єкт нерухомості», – розповідає Андрій Ткачук. Крім того, власникам великого житла (що складає понад 300 кв. метрів для квартир і понад 500 кв. метрів для будинків) до так званого податку на розкіш доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень. На Волині  таких платників податку нині нараховується 52.

Податок на нерухомість сплачується щорічно за минулий рік. Відповідно, у 2018 році платники податку зобов’язані сплатити податок на нерухомість за 2017 рік за місцем розташування об'єкта оподаткування. Від дати отримання повідомлення-рішення органів ДФС про нараховану суму податку на нерухомість протягом шістдесяти днів громадяни повинні перерахувати суму податку на рахунки відповідного місцевого бюджету. Кожен громадянин  має право провести звірку наявних та відображених у базах даних об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності, аби уникнути зайвих нарахувань чи навпаки – бюджетних втрат. Щоб внести зміни до наявної в ДФС інформації, власникам нерухомості при собі обов’язково потрібно мати документ, що посвідчує особу та правовстановлюючі документи на майно. Таку звірку можна провести в Центрі обслуговування платників Луцької ОДПІ в залі №2.