
Про гендерну рівність у Кремлі не чули?
Знову на коні: Дешам і мушкетери 20 років потому
А Путін ще раз довів: він таки не «мужик» — та ще й дощу боїться…
Чемпіонат світу з футболу 2018 року. Плей-оф.
Другий півфінал:
Хорватія — Англія — 2:1 (у додатковий час; основний час — 1:1)
Англійці повели в рахунку вже в дебюті півфінального поєдинку з хорватами й протягом усього першого тайму впевнено контролювали хід гри. «Картаті» ж, як часом здавалося, просто не знали як дати тому раду.
Проте після перерви все змінилося. Збірна Хорватії додала обертів і всередині другого тайму таки домоглася свого — рахунок на табло став 1:1. А неабияк розгублений вигляд мали вже англійці… Проте справа таки дійшла до екстра-таймів: утретє для хорватів у трьох поєдинках плей-оф, а для їхніх суперників — удруге.
І ось у другій додатковій 15-хвилинці нападник туринського «Ювентуса» Маріо Манджукич таки приносить балканцям історичну путівку в фінал!
Матч за 3-тє місце:
Бельгія — Англія — 2:0
Невдахи півфіналів уже вдруге зустрілися на цьому Мундіалі. Нагадаємо, що у підсумковому поєдинку групового етапу англійці та бельгійці (маючи в активі по дві впевнені перемоги та вже гарантувавши місце в 1/8) не надто прагнули до перемоги — адже вона виводила у чвертьфіналі «на Бразилію».
Цього разу «клеїти дурня» на полі вже не було потреби. Проте й тепер бельгійці святкували перемогу — «відвантаживши» супернику по голу в дебюті та під завісу поєдинку. І встановивши таким чином своє історичне досягнення — третє місце на Мундіалі (до цього кращим результатом «Червоних дияволів» була четверта сходинка рейтингу на ЧС‑1986 у Мексиці).
Натомість англійці, лише вдруге після «домашнього» чемпіонства 1966 року пробившись у півфінал, знову (як і на ЧС‑1990 в Італії) стають головним невдахою «квартету»…
Фінал:
Франція — Хорватія — 4:2
«Картаті» — попри свій статус «темної конячки» — почали поєдинок із французами доволі впевнено, взявши на себе роль «першого номера». І, зрештою… пропустили! Автогол Маріо Манджукича після заробленого французами «стандарту» і виконаного Антуаном Грізманном навісу…
Проте вже за десять хвилин влучний удар Івана Перішича відновлює рівновагу на табло!
Щоправда, ще до перерви французи вийшли вперед — пенальті (який декому видався «дискусійним») реалізував той-таки Антуан Грізманн.
У другому ж таймі настав зоряний час молодих французів африканського походження. 25-річний півзахисник «Манчестер Юнайтед» Поль Погба та 19-літній форвард ПСЖ (і головне «відкриття» ЧС‑2018!) Кіліан Мбаппе прекрасними ударами з-поза меж штрафного майданчика хорватів доводять рахунок до розгромного — 4:1!
Невдовзі Маріо Манджукич таки реабілітувався за автогол — «запресингувавши» і змусивши помилитися голкіпера і капітана французів Уго Льоріса! До кінця поєдинку ще лишалося 20 хвилин, проте гольова феєрія на тому закінчилася — підсумковий рахунок 4:2 на користь французів!
Однак, враховуючи, що основний час двох попередніх фіналів Мундіалів (2010-го і 2014-го) закінчувався з рахунком 0:0, цьогорічним фіналістам варто сказати величезне «Дякую!» за шість побачених нами голів!
До речі, більше — сім — було лише одного разу: у фіналі ЧС‑1958 Бразилія (із самим Пеле у складі!) здолала «господарку»-Швецію з рахунком 5:2.
Ну а 4:2 у фіналі було на ще «довоєнних» ЧС 1930 і 1938 років. А з урахуванням додаткового часу, такий рахунок фіксувався ще й на ЧС‑1966, у знаменитому фіналі Англія — ФРН.
Французи ж 20 літ потому знову стають чемпіонами світу! Страшно й подумати: 1998-го Антуану Грізманну було лише сім, Полю Погба — п’ять, а Кіліан Мбаппе взагалі «дивився» на тріумф Зінедіна Зідана та компанії на домашньому Мундіалі хіба що з маминого животика — адже народився аж у грудні того року…

Ну а Дідьє Дешам тепер має ще більше підстав почуватися приголомшливо «крутим хлопцем». ЧС‑1998 він виграв як капітан збірної Франції, а ЧС‑2018 — як її головний тренер!
Найкращим гравцем Мундіалю‑2018 визнали капітана збірної Хорватії Луку Модрича, кращим молодим гравцем турніру прогнозовано став уже розхвалений з усіх боків француз Кіліан Мбаппе, а кращим бомбардиром — маючи в активі 6 забитих м’ячів — англієць Гаррі Кейн.
Хорвати ж просто молодці! Зокрема й тому, що в першому таймі вони дуже помітно перегравали французів! Попри поразку у вирішальному поєдинку — покоління Луки Модрича, Маріо Манджукича, Івана Перішича, Івана Ракітича та Марцело Брозовича зуміло перевершити досягнення покоління Давора Шукера, Звоніміра Бобана, Роберта Просінечки, Славена Біліча та Альоши Асановича (третє місце на тому ж таки ЧС‑1998)!
Ну а росіяни — на правах «господарів змагань» — зуміли зіпсувати навіть церемонію нагородження! Почалася вона лише хвилин за 40–45 після фінального свистка — тож усі вже почали відверто нудитися. А коли переможців турніру нарешті таки стали нагороджувати — над «Лужниками» почалася злива. Липневий вибрик небесної канцелярії усі б сприйняли з гумором, якби не реакція на нього «придворних» «царя» Путіна, який цього разу таки прийшов на футбол і якому навіть доручили «вішати медальки».
Не встигли перші краплини дощу впасти на зелений газон, а над набундюченим «володарем Кремля» вже гордо розчепірилася велика чорна парасоля. При цьому поруч стояли й мокли (хоча й аніскільки з того не переймалися!) щасливі президенти країнучасниць фіналу, француз Еммануель Макрон та хорватка Колінда Грабар-Кітарович! «Справжній мужик» і любитель демонструвати свій голий торс навіть не второпав, що парасольку варто було б «уступити» жінці (хай навіть із міркувань «піару», якщо уявлень про джентльменство немає навіть у зародку!)…
Щоправда, коли на Макронові та Грабар-Кітарович вже в буквальному розумінні не лишилося жодної сухої нитки — парасолі розкрили й над ними.
Найкращим гравцем Мундіалю‑2018 визнали капітана збірної Хорватії Луку Модрича, кращим молодим гравцем турніру прогнозовано став уже розхвалений з усіх боків француз Кіліан Мбаппе, а кращим бомбардиром — маючи в активі 6 забитих м’ячів — англієць Гаррі Кейн.
Нестримні ж французи, святкуючи друге світове чемпіонство своєї збірної, місцями відверто пустилися берега. В багатьох містах Франції нічні святкування переросли в масові заворушення та безлади. Дехто, зокрема у Парижі, Ліоні, Руані, Греноблі та Марселі, вирішив: футбольна звитяга — прекрасний привід… пограбувати магазин, спалити сусідську автівку чи пожбурити каменюку в поліцейських. На жаль, вже відомо про двох загиблих…
