Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Попелиця на перці та інші...

Шкідники завдають великих збитків урожаю.

Аптека садівника.

Попелиця на перці та інші...

Шкідники солодкого перцю часто полюбляють цю південну культуру

Попелиця на перці, павутинний кліщ, білокрилка, колорадський жук, гусені – лише невеликий перелік шкідників, яких можна побачити на цій культурі. Шкідники на перці завдають великі збитки урожаю, призводячи до засихання та загибелі рослин. Спробуємо розібратись, з якими шкідниками доведеться стикнутись на грядках із перцем та які найбільш ефективні народні та професійні засоби боротьби з ними.

Попелиця

Перець часто вражає зелена і чорна попелиця. Зазвичай шкідники починають з розсади, висмоктуючи сік із молодих соковитих листочків. Помітити їхнє нашестя можна за зів’ялим та покрученим листям.  На нижньому боці листка можна виявити липкий наліт та самих комах, які висмоктують соки. Попелиця на перці часто з’являється разом із мурахами, мігрує з культури на культуру, а її солодкі виділення окрім їжі для мурах є також добрим середовищем для розвитку грибків.

Попелиця на перці може з’являтися з разу в раз, особливо якщо ви не вивели мурах із ділянки.

Серед народних засобів боротьби з попелицею можна порадити змивати її водою зі шлангу і, якщо ділянка невелика, обприскувати мильним розчином. Для цього натирають 100 г (брусок) господарського мила і розчиняють у 10 л води. Також можна додати склянку деревного попелу, перемішати і дати настоятись добу. Потім обприскують заражені рослини й повторюють обробку через тиждень.

Замість мильного розчину можна застосувати настій гірких трав: чистотілу, деревію, тютюну, цибулиння й пижма. 1 кг трави залийте окропом, настоюйте годину, долийте води до 10 л. Наступного дня починайте кропити.

Попелиця на перці в теплиці – також поширене явище, бо шкідник активізується часто в посадках із поганою вентиляцією. Щоб відлякати попелицю, можна поміж грядками перцю посадити коріандр і м’яту, а щоб більше привабити хижаків-сонечок, посіяти ромашки й чорнобривці.

Попелиця на перці, павутинний кліщ, білокрилка, колорадський жук, гусені – лише невеликий перелік шкідників, яких можна побачити на цій культурі.

Павутинний кліщ

Павутинний кліщ на перці частіше трапляється у закритому ґрунті, теплиці. Часто його можна помітити в кінці червня у загущених грядках перцю. Ознаки появи шкідника: листя сохне і жовкне, на нижньому боці листка з’являються дрібні цяточки – це кліщі. При сильному зараженні листя вкривається тонесенькими сіточками павутини. Павутинний кліщ на перці завдає не меншої шкоди, ніж попелиця на перці, висмоктуючи соки й ослаблюючи рослини.

Народні засоби боротьби з павутинним кліщем такі самі, як із попелицею. Якщо змивання водою не дає результату, краще обприскати перець настоями або професійними препаратами.

Слимаки

У кінці травня – на початку червня активізуються слимаки, яких приваблює мокра земля та соковиті рослини. Якщо ваші грядки з перцем незамульчовані, чекайте вночі на гостей – слимаки пригощатимуться всім підряд: листям, квітками, плодами.

Визбирати всіх слимаків вручну вкрай важко, бо зазвичай вони активні вночі, плюс плодяться вони тисячами. Тому найкраще використати препарат Авангард А Антислимак – це мікродобриво, яке одночасно діє проти слимаків. Розсипте препарат у міжряддях на відстані мінімум 20 см до рослин. Слимаки, які проповзуть по препарату, згодом загинуть.

Інші шкідники солодкого перцю

Білокрилка на перці теж здебільшого трапляється в теплиці й парнику. Ці дрібні мошки з білими крильцями – рідкий гість на ділянках із доброю циркуляцією повітря. Білокрилка також випиває сок із листя і залишає липкий наліт, на який добре прилипають спори грибків. Внаслідок цього активізуються хвороби перця і клопоти городника збільшуються. Листочки блідніють, плоди погано розвиваються. Якщо не вживати ніяких заходів від білокрилки, згодом вона знищить велику частину рослин.

Щойно з’явились білі мошки на листі, їх можна змивати водою. Якщо це не допомагає, спробуйте обприскувати настоями попелу з милом або часниковою водою (200 г часникових стрілок та стебел на 1 л води).

Гусені на перці – це найчастіше личинки підгризаючих совок, які живляться коренеплодами, листям і плодами. Ознакою появи цих шкідників є дірки на листі та плодах. Часто їх можна знайти також на помідорах.

Найперший засіб від гусені – регулярне просапування ґрунту раз на два тижні. Також добре допомагає обприскування настоями гірких трав. Як біологічний засіб чудово працює заселення ділянки хижими комахами – трихограмами, їздцями-яйцеїдами, які знищують кладки шкідників.

Колорадський жук на перці активізується у серпні, коли на картоплі та помідорах залишається вже мало свіжого листя. Боротьба із колорадським жуком зводиться до обприскування настоями трав та професійними препаратами.

Джерело: Аптека садівника
Telegram Channel