18-19 травня в Луцьку відбувалася Міжнародна науково-практична конференція “Державна стратегія регіонального розвитку: питання європейської інтеграції та транскордонної співпраці”...
18-19 травня в Луцьку відбувалася Міжнародна науково-практична конференція “Державна стратегія регіонального розвитку: питання європейської інтеграції та транскордонної співпраці”.
Олександр ПИРОЖИК
Конференцію ініціювали Луцький державний технічний університет та ВДУ ім. Лесі Українки, студенти яких періодично їздять на стажування до Німеччини. Співорганізаторами з німецької сторони виступили Вища технічна школа Ліппе та Гьокстер, а також Спілка “Мости в Німеччину” із міста Бад-Зальцуфлен (Східна Вестфалія). Для участі в конференції до Луцька прибули ректор ВТШ Ліппе та Гьокстер Тільман Фішер, начальник відділу міжнародного академічного аналізу цього освітнього закладу Зігберт Клєе та заступник голови Спілки “Мости в Україну” Манфред Мьоллєр. Під час урочистого відкриття конференції її учасників привітали перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Шиба, заступник голови облради Володимир Банада, проректор Волинського держуніверситету Георгій Давидюк. А ректор Луцького державного технічного університету Віктор Божидарник вручив професорам Тільману Фішеру та Зігберту Клєе дипломи почесних професорів ЛДТУ. Аналогічний диплом почесного професора ВДУ ім.Лесі Українки вже має Манфред Мьоллєр. Першого дня свого перебування в Луцьку німецькі гості мали ряд зустрічей із викладачами і студентами ВДУ, другого - виступили на пленарному засіданні в ЛДТУ. Доктор Зігберт Клєе окреслив стан і перспективи українсько-німецьких культурних і наукових відносин. Зі слів пана Клєе, німецька Академічна служба обміну клопотатиме перед Посольством Німеччини в Україні про введення для українських студентів і науковців, які їдуть до Німеччини на стажування, спеціальних віз. Ці візи мають бути безкоштовними і видаватися за спрощеною системою. Професор Тільман Фішер розповів про те, які труднощі довелося долати німецьким університетам на шляху до Болонського процесу. Він дав конкретні рекомендації щодо принципів, шляхів та засобів адаптації вищої школи України до Болоньї. Це відкриє шлях українцям до найпрестижніших європейських вузів і допоможе узгодити питання визнання наших дипломів у Західній Європі. Інші виступаючі торкалися питань наближення вищої технічної школи в Україні до євростандартів, запровадження нових систем оцінки знань, реорганізації матеріально-технічної бази тощо. Вітчизняну економічну науку критикували за те, що вона досі не затребувала логістику як науку ведення бізнесу.