Курси НБУ $ 41.82 € 48.80

ГОЛОВНИЙ ЛІКАР ВІДМОВИВСЯ ПИСАТИ ЗАЯВУ НА ЗВІЛЬНЕННЯ

А новопризначене керівництво Ратнівської райдержадміністрації і чимало працівників центральної районної лікарні та медичних установ району висувають йому серйозні звинувачення...

А новопризначене керівництво Ратнівської райдержадміністрації і чимало працівників центральної районної лікарні та медичних установ району висувають йому серйозні звинувачення.

Іван КАПІТУЛА

Чутки про те, що в центральній районній лікарні мають відбутися важливі збори, ходили по Ратному давно. І ось вони були скликані. Голова райдержадміністрації Адам Харлампович, який прийшов на зустріч з колективом, сказав, що є серйозні претензії до головного лікаря Володимира Сичука, які дають підстави задуматись про його перебування на займаній посаді. Голова райдержадміністрації повідомив, що він запропонував Володимиру Сичуку написати заяву на звільнення у зв’язку з виходом на пенсію. Однак Володимир Сичук написати заяву категорично відмовився. Тому Харлампович на вимогу деяких лікарів й вирішив зустрітися з працівниками охорони здоров’я, щоб почути їхню думку про ситуацію, що склалася в медичній галузі району.
За словами присутніх у залі, подібних зібрань тут не було давно. Хто мав бажання, у кого накипіло на душі, той міг сповна виговоритись. Відразу кинулись захищати головного лікаря заступники. Зокрема, депутат обласної ради Володимир Колотюк, Василь Павлюк та Віталій Трофимук в один голос заявляли, що Володимир Сичук, працюючи на посаді головного лікаря району ось уже 34 роки, багато зробив для людей. Відзначали його вклад у будівництво центральної районної лікарні, дільничних лікарень у Самарах і Велимчі, ФАПів у селах, квартир для медпрацівників. Сичук, як керівник, жорсткий, погоджувались промовці, але справедливий. Підтримали цю думку завідуючий хірургічним відділенням Петро Костарєв, завідуюча ФАПом села Запілля Олена Долінко, головний лікар Велимченської дільничної лікарні Софія Жук.
Однак того дня в конференц-залі значно більше було виступів протилежного змісту. Більш як тригодинна розмова видалась надзвичайно бурхливою і гострою. Завідуючий терапевтичним відділенням, депутат обласної ради Михайло Бегаль відверто звинуватив головного лікаря району Володимира Сичука в авторитарних методах керівництва.
— Головний лікар, прийшовши до владного керма, — зазначив Михайло Григорович, — з кожним роком усе частіше нагадував усім, що він тут — усе, а ми — ніхто. Багато чудових лікарів, не витримавши свавілля Сичука, розрахувалися і виїхали. Ті з вільнодумців, хто залишився, постійно піддавались пресингу і обмежувались у зарплаті.
Частенько керівництво райлікарні говорить про успіхи. Вони, безперечно, є. І з цим згідний Михайло Бегаль. Але чому в Ратнівській центральній районній лікарні зарплата медиків до останнього часу була нижча, ніж в інших районних лікарнях? Показухою є, на думку Бегаля, масова закупівля старих комп’ютерів. Ставлять їх, аби при нагоді похизуватися перед вищим начальством. Тим часом катастрофічно не вистачає коштів на медикаменти, сучасну апаратуру для якісної діагностики, операційний блок потребує негайного ремонту.
Окрема історія з пошиттям спецодягу для працівників. Ще в травні минулого року з медпрацівників у примусовому порядку було зібрано майже 15 тисяч гривень. А довгождану форму почали видавати тільки в лютому цього року, бо шили у Києві. Отож Бегаля, як лікаря і як депутата обласної ради, а також багатьох присутніх дуже цікавило: чому в головного лікаря така турбота про київських швачок, в той час, коли ратнівські не мають роботи? До того ж відомо, що якби ці костюми шили у Ратному, то кожен з них обійшовся б на п’ятнадцять гривень дешевше.
Не менш гостро говорив про давно назрілі проблеми, які «криком кричать», завідуючий відділенням інтенсивної терапії Вадим Бігун.
— Якось, — пригадував він, — головний лікар заявив мені, що для нього завгосп дорожчий за будь-яких двох завідуючих відділеннями. Ми для нього — «опозиція». Інша справа — господарська група. Ось уже чимало років вона працює, причому в робочий час, на обійсті Сичука. А ось що-небудь полагодити у відділеннях — не допросишся. Винятком є хіба що дитяче, яким керує племінник Сичука — Іван Лях, що має особливі привілеї.
На думку Бігуна, кваліфікація лікаря в Ратнівській райлікарні визначається не рівнем професійності, а особистими стосунками з головним лікарем, який ставиться до людей зверхньо і грубо. Про кричущу несправедливість в оплаті праці говорили ендокринолог Неоніла Бігун, лаборант Ганна Снопко. Оплески присутніх у залі отримав колишній завідуючий поліклінікою, нині пенсіонер Іван Стеренчук. Він стверджував, що головний лікар силами медпрацівників зробив ремонт своєї комунальної квартири. Потім будував «батьківський» будинок, а згодом і двоповерхову віллу з плавальним басейном, на якій живе сьогодні. Тут, як говорив Іван Стеренчук, був задіяний транспорт райлікарні, використовувалися її будівельні матеріали. Господарська група райлікарні більше місяця зварювала металеву огорожу на обійстя головного лікаря.
Лікарі Михайло Парфесюк, Леонід Грицевич, Іван Власюк, Микола Глушнюк та деякі інші промовці теж вголос заявили, що пора вже зламати «режим» Сичука. Заступник голови райдержадміністрації Микола Михалевич зробив, зокрема, акцент на «дутих» показниках, які керівництво райлікарні забезпечувало за всяку ціну. Нагадав також, що під час минулої президентської кампанії жодна організація в районі не була така заполітизована, як центральна районна лікарня, де чинився тиск на працівників з боку адміністрації.
Зрештою, виступив і сам Володимир Сичук. Він, сподіваючись, що справа дійде до голосування, до присутніх у залі звернувся з проханням дати йому можливість ще попрацювати до кінця року, щоб закінчити власну нереалізовану програму. Але Адам Харлампович, підбиваючи підсумки зустрічі,зазначив,що всі зібралися не для голосування, а щоб почути думку колективу. Зупинився голова райдержадміністрації й на деяких фактах порушень законодавства. Зокрема, говорив, що в головного лікаря району своєрідний підхід до благодійної каси. Всі гроші йшли поза районним відділенням казначейства. Отож, контроль за їх використанням був відсутній. Торік під час ревізії було виявлено неоприбуткованих медикаментів, отриманих в централізованому порядку, на суму майже 55 тисяч гривень. На всю область прогриміла Ратнівська райлікарня і через маніпуляції з путівками для оздоровлення дітей-чорнобильців. А винного в маніпуляціях, до речі, того ж племінника, Сичук невдовзі призначив своїм заступником з дитинства та рододопомоги.
Адам Харлампович нагадав присутнім, що заміни керівництва центральної районної лікарні на своїх сходах вимагали селяни Річиці. Крім того, керівник району поінформував присутніх, що згідно із статутом ЦРЛ головного лікаря району звільняє і призначає райдержадміністрація за погодженням з обласним управлінням охорони здоров’я.
Щоправда, стало відомо, що напередодні зустрічі було виявлено підміну сторінок в статуті. Тепер там зазначено, що головний лікар звільняється райдержадміністрацією, але за згоди районної ради. За дорученням Адама Харламповича прокуратура району відразу почала розслідування цієї історії.
Так і не дочекавшись від Володимира Сичука заяви на звільнення у зв’язку з виходом на пенсію, Адам Харлампович направив подання в управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Володимир Сичук тим часом пішов на «лікарняний».
Telegram Channel