Курси НБУ $ 41.77 € 48.87

ТАКА ГОСТИННА ХОРУЖІВКА

Цьогорічної весни група учителів гостювала на малій батьківщині Президента України в Хоружівці Недригайлівського району Сумської області...

Наталія ДАЦЮК

Цьогорічної весни група учителів гостювала на малій батьківщині Президента України в Хоружівці Недригайлівського району Сумської області.

Члени журі та фіналісти конкурсу “Вчитель року-2005” у номінації українська мова і література знайомилися з педагогічним досвідом своїх колег із сільських шкіл Сумщини — оспіваної Тарасом Шевченком Вільшани, маленької Деркачівки, де минуло дитинство українського письменника, публіциста і культурного діяча Пилипа Капельгородського, і, звичайно, Хоружівки, донедавна відомої як батьківщина відомого поета Олекси Ющенка.
Незабутні спогади лишилися від цієї поїздки у заслуженої вчительки України Луцької гімназії № 14 Ольги Борисівни Рудницької, яка також побувала в рідному селі Віктора Ющенка. Відвідала школу, де навчався Президент, в якій учителювали його батьки — Варвара Тимофіївна та Андрій Андрійович, пройшлася стежиною до батьківської хати, з трепетом серця зупинилася біля подвір’я, з якого видніється колодязь, де на зрубі стоїть завжди наповнене відро водиці, посиділа на призьбі біля садиби, побачила, як чесно і скромно прожила тут учительська сім’я.
Разом з учителями, районним та обласним керівництвом переступила поріг сільської святині — церкви Андрія Первозваного, про будівництво якої подбали Віктор і Петро Ющенки. Вони спонсорували будівництво, про що розповів настоятель тамтешнього храму отець Геннадій.
Директор Хоружівської школи Валентина Ющенко, наставники, які вчили Віктора Андрійовича, з гордістю і любов’ю згадували про свого випускника, про те, як під час помаранчевої революції хоружівці одними з перших приїхали на київський Майдан і стояли за Віктора Ющенка до останнього дня, а під час виборів Президента з повною довірою голосували за нього.
Слухала я Ольгу Борисівну, гортала світлини з альбому вчительки і думала про те, яке ж бо це щастя — мати вчителів, закоханих у свою професію, які, мов бджоли, збирають мед знань, щоб щедро віддавати їх своїм учням.
Telegram Channel