Курси НБУ $ 39.60 € 42.44
Волинські науковці взяли участь у підготовці проекту нової хоругви Луцького братства

Вперше представлена новостворена хоругва Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого)

Музейний простір Волині

Волинські науковці взяли участь у підготовці проекту нової хоругви Луцького братства

У Музеї історії Луцького братства презентували хоругву, підготовці проекту якої сприяла кафедра інженерної та комп’ютерної графіки Луцького національного технічного університету

Нещодавно у Музеї Луцького братства відбулась зустріч геральдистів і представників луцької громади. Під час заходу була вперше представлена новостворена хоругва Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого) – громадської організації, яка визнає себе спадкоємцем традицій історичного братства в Луцьку, інформує сайт Луцького національного технічного університету.

Підготовці проекту виготовлення нової хоругви Луцького братства сприяла кафедра інженерної та комп’ютерної графіки Луцького НТУ. У реалізації комп’ютерного варіанту-моделі для машинного вишивання активну участь взяв професор кафедри інженерної та комп’ютерної графіки Бурчак Ігор Несторович. Виготовлена хоругва в луцькій монастирській майстерні за макетом дизайнера Миколи Слатова, при фінансовій участі Андрія Бондарчука.

Від імені сучасних братчиків А. Бондарчук передав цю хоругву до фондів обласного музею.​

В обговоренні новоствореного геральдичного твору взяв участь Геннадій Бондаренко, к.і.н., професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, заступник голови Геральдичної комісії Волинської облдержадміністрації. Він також доповів присутнім актуальну ситуацію з впровадженням нових регіональних та державних геральдичних символів. Цікаву дискусію про символіку продовжив намісник Луцького Хрестовоздвиженського монастиря о. Никодим (Смілий). Олена Бірюліна, музейник, дослідник Луцького братства, член Українського геральдичного товариства, розкрила символіку відтвореного на хоругві історичного братського герба, розповіла про походження та зміст інших елементів хоругви. 

Під час зустрічі виступив Голова братської організації Андрій Бондарчук, провісник Незалежності – народний депутат України 1-го скликання. Він, зокрема, розповів про функціонування братства на сучасному етапі та про ідею відтворення історичної братської інсиґнії.

Не забули під час заходу і про хоругву-попередницю, яка з 1991 р. вірно служила парафіянам братського Хрестовоздвиженського храму й місцевим патріотам початку Незалежності. Зокрема, цікаву і повчальну історію про участь цієї хоругви в 1991 р. у всесвітньому християнському з’їзді молоді в польському Ченстохові розповіла реставратор Волинського краєзнавчого музею Лариса Обухович. Від імені сучасних братчиків А. Бондарчук передав цю хоругву до фондів обласного музею.

Telegram Channel