Тисячі юних лучан пройшли школу дитячих студій, гуртків, ансамблів в Луцькому Палаці учнівської молоді. Історія цього закладу розпочалася в 1945 році...
Євгенія СОМОВА
Тисячі юних лучан пройшли школу дитячих студій, гуртків, ансамблів в Луцькому Палаці учнівської молоді. Історія цього закладу розпочалася в 1945 році.
Саме тоді на вулиці Богдана Хмельницького відкрився Будинок піонерів і школярів, у якому в позаурочний час розвивали свої таланти учні шкіл міста. Згодом він виріс у багатопрофільний позашкільний заклад і був перейменований у Палац учнівської молоді. Сьогодні тут діє 150 гуртків і груп, у яких під керівництвом висококваліфікованих педагогів займаються 3,5 тисячі учнів. У Палаці працюють чотири зразкових колективи, які радують мистецтвом волинян, виступають на сценах Києва і зарубіжних країн, гурток юних туристів — неодноразовий переможець всеукраїнських змагань. Добре відомий на Волині і за її межами й зразковий ансамбль народного танцю “Радість”, в якому займаються майже 450 дітей. Старожил Палацу — оркестр, який здобув звання “Зразковий”. Майже сто дітей танцюють в ансамблі спортивного і бального танцю “Ритм”. В Палаці учнівської молоді діє й група динамічно-варіативного розвитку “Маленька школа”, у якій дошкільнята вчаться музики, ритміки, хореографії, математики, англійської та рідної мови. Про це говорив на урочистостях з нагоди 60-річчя Палацу учнівської молоді директор цього закладу Степан Сидорук. Міський голова Антон Кривицький вручив відзнаки кращим викладачам. Від імені обласної ради і облдержадміністрації привітали винуватців свята заступник голови обласної ради Володимир Банада та заступник начальника управління освіти облдержадміністрації Георгій Грушка, які вручили почесні грамоти і подяки голів обласної ради і облдержадміністрації, обласного управління культури, управління освіти Луцького міськвиконкому. Відбувся великий звітний концерт вихованців Палацу учнівської молоді.