Курси НБУ $ 41.77 € 48.87

ЦЬОГОРІЧНІ ВСТУПНІ ІСПИТИ ПРОЙДУТЬ БЕЗ КОРУПЦІЇ І ПРОТЕКЦІОНІЗМУ?

1007 молодих людей було зараховано на денну державну форму навчання у Волинському держуніверситеті імені Лесі Українки (1646 водночас на платне навчання) минулого, 2004 року...

Володимир ЛИС

1007 молодих людей було зараховано на денну державну форму навчання у Волинському держуніверситеті імені Лесі Українки (1646 водночас на платне навчання) минулого, 2004 року.

Серед них — 330 медалістів, 233 дітей, котрі постраждали від аварії на ЧАЕС, 13 дітей-інвалідів, 5 сиріт та осіб, позбавлених батьківського піклування. Ці дані навів на прес-конференції, яка відбулася в університеті, відповідальний секретар приймальної комісії Олександр Семенов. Прес-конференція проходила в Міжнародний день захисту дітей, тож пан Олександр особливу увагу приділив тому, як дотримувалося і як буде дотримуватися так зване пільгове законодавство (вступ дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей, які постраждали від чорнобильської катастрофи) уже під час нинішніх вступних іспитів. Захист дитинства, дотримання цього законодавства Олександр Сергійович назвав і моральним, і громадянським обов’язком. Це особливо важливо, підкреслив він, для вузу, який є в регіоні лідером з надання освітніх послуг.
Цей момент є надзвичайно актуальним у світлі проголошеного Президентом України Віктором Ющенком гасла “Вищий навчальний заклад — територія вільна від хабарництва і корупції”. Про це йдеться і в листі міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка до в. о. ректора університету Ігоря Коцана. За словами пана Семенова, цього року в університеті буде зроблено все, щоб зламати сформовану в суспільстві негативну громадську думку про те, що, навчаючись тут, треба за все платити, і що вступити до університету без протекції і хабара неможливо. Для кожного вступника є доступними телефони довіри: в Міністерстві освіти і науки — (044) 216-13-16 і у Волинському університеті імені Лесі Українки — 72-45-21.
— В апеляційних комісіях, які працюватимуть в нашому університеті,— повідомив Олександр Семенов,— будуть лише вчителі загальноосвітніх шкіл. Викладачі університету не братимуть участі у розв’язанні спірних питань оцінки іспитів. Міністерство освіти і науки звернулося до голів облдержадміністрацій і голів обласних рад з проханням не допустити несанкціонованого втручання представників місцевої влади під час проведення вступних випробувань.
Але є й новинка — вступники, які будуть незадоволені рішенням апеляційних комісій, можуть звернутися до депутатів Верховної Ради, обласних і міських рад, аби вони теж втрутилися в ситуації. Будуть навіть створені спеціальні громадські приймальні. Депутати різних рівнів, представники держадміністрацій будуть брати участь у засіданнях приймальних комісій, аби забезпечити максимальну прозорість у прийомі до університету.
За прогнозами, нинішнього року подадуть 4500—5000 заяв (торік було 4225), адже кількість учасників попереднього тестування зросла на 50 відсотків.
Відповідаючи на запитання журналістів, Олександр Семенов зазначив, що цього року “кількість державних місць на денну форму навчання — 809, що на 30 місць більше, ніж минулого року”. Теж саме і на заочну форму навчання. В цілому ж міністерство планує збільшення так званих “державних місць” приблизно на три відсотки.
Кореспондент “Волині” запитав: чи не планується нинішнього року висвітлити, аби уникнути небажаних конфліктів, скільки поступало сиріт до університету, скільки прийнято і не прийнято, і які вони отримали оцінки, а якщо не пройшли до університету, то з яких причин? Відповідальний секретар відповів, що він проти такої практики, адже бувало, що й сироти набирали півтора бала з 120 можливих. “Як зреагує на таке висвітлення сирота?”— запитав пан Семенов. З 17 сиріт, які вступали минулого року до університету, всі були взяті, за його словами, на суворий облік, про них доповідалося ректору. Цього року обіцяно до сиріт ще більш підвищену увагу.
Telegram Channel