
Йшлося про соціальну інтеграцію осіб з інвалідністю
У Луцьку обговорюють проблеми незрячих
Другий день в обласному центрі триває робота VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції
«Сучасний світ і незрячі: інклюзивна освіта, інтелектуалізація праці, активізація дозвілля — запорука соціальної інтеграції осіб з інвалідністю» — така тема цього заходу. Він зібрав науковців вишів, що готують педагогічні кадри для закладів освіти, духовенство, працівників соціальних служб, тифлопедагогів, реабілітологів, представників влади, громадських організацій та незрячих з усіх куточків України. На конференцію прибули і науковці з Грузії, Білорусі, Молдови...
Однак для навчання дітей з порушенням зору не вистачає підручників, надрукованих рельєфним шрифтом, тифлоприладів і відповідних методик.
Присутніх привітали перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Оксана Гобод. Групі волинян, які працюють з людьми із вадами зору, вручили грамоти Асоціації тифлопедагогів України, а очільнику Волинської обласної організації УТОС Юрію Симончуку — диплом і медаль імені Іллі Моргуліса, засновника тифлопедагогіки.
На конференції зазначалося, що концепція реформування середньої освіти «Нова українська школа» спрямовує навчальні заклади на створення інклюзивних класів. На це уряд виділив понад 500 мільйонів гривень. Однак для навчання дітей з порушенням зору не вистачає підручників, надрукованих рельєфним шрифтом, тифлоприладів і відповідних методик. Наголошувалося, що інклюзія не виключає діяльності спеціальних шкіл для дітей з інвалідністю, бо не всі вони готові до навчання в загальноосвітніх школах.
Сьогодні конференція продовжила роботу.
Євгенія СОМОВА
