Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Щось наші равлики «загальмували»

Експортний потенціал у їстівного равлика дуже високий.

ДеньгоДел.com.

Щось наші равлики «загальмували»

Українське виробництво виноградних равликів припинило зростання і навіть знизило обсяг на 0,9% в 2017 році. А в першому півріччі 2018 року воно взагалі впало більш ніж в 6 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року

Про це з посиланням на Pro-Consulting повідомляє портал Agravery.

«Це стало наслідком активного експорту в 2016-2017, і тепер фермери відновлюють поголів'я молюсків, активно закуповуючи маточне стадо за кордоном, переважно в Польщі. А це нешвидкий процес, зважаючи на те, що більшість українських равликів вирощуються на відкритому повітрі і впадають в сплячку з настанням холодів», — йдеться в повідомленні.

 Україна може істотно наростити поставки равликів в Європу та інші регіони світу, але для цього вітчизняне виробництво молюсків має вийти на якісно новий рівень.

Експортний потенціал у їстівного равлика дуже високий і буде вичерпаний ще не скоро. Поруч з нами знаходиться європейський ринок — найбільший споживач даного товару. Він росте на 3-5% щорічно і забезпечений власним виробництвом на лише на 20%. Україна може істотно наростити поставки равликів в Європу та інші регіони світу, але для цього вітчизняне виробництво молюсків має вийти на якісно новий рівень.

Більш ефективними будуть великі комплексні господарства, здатні не тільки вирощувати значні обсяги равликів, але і приводити їх до готового для безпосереднього продажу європейським споживачам увазі. Наявність на території країни достатньої кількості переробних потужностей дозволить не відправляти равликів на доопрацювання за кордон, а робити це в Україні, залишаючи тут всю додаткову вартість.

Нагадаємо, фермерське господарство «Равлик-2016», що на Полтавщині у цьому році планує зібрати щонайменше 50 тонн їстівних равликів і відправити їх на експорт.

Telegram Channel