Книгарі вручили премію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.62 € 29.61
Книгарі вручили премію

Науковці наголосили, що у сфері культури немає сталих кордонів.

Читомо / Getty Images.

Книгарі вручили премію

На Франкфуртському книжковому ярмарку вручили Премію миру німецьких книгарів

Як повідомляє з посиланням на сайт нагороди портал Читомо, премію отримали німецька історикиня, єгиптологиня та культурологиня Алейда Ассман та німецький єгиптолог, історик релігії та культури, один із авторів концепції колективної пам’яті Ян Ассман.

Церемонія нагородження відбулася у франкфуртській Церкві Святого Павла. На неї були запрошені близько 700 гостей.

У своїй спільній промові Алейда та Ян підкреслили важливість розмаїття думок та дебатів у демократичному суспільстві. Водночас вони наголосили на необхідності зміцнення солідарності — як на рівні суспільства, так і у глобальному масштабі. Також науковці наголосили, що у сфері культури немає сталих кордонів.

 Сума нагороди становить 25 тисяч євро (800 тисяч гривень).

«Культури здатні перетинати кордони шляхом імпорту та експорту книжок, за допомогою перекладів, запозичень та переосмислень. Через контакт з іншими культурами, усі культури трансформуються: вони накладаються одна на одну, взаємонадихаються і постійно змінюють одна одну. Неможливо завести культуру в глухий кут, і вона не може обмежуватися національними кордонами», — заявили вони.

Премія миру німецьких книгарів (Friedenspreis des Deutschen Buchhandels) — міжнародна премія миру, яку щороку присуджують з нагоди проведення Франкфуртського книжкового ярмарку. Згідно зі статутом, премію присуджують особистості, яка «своєю діяльністю у галузях літератури, науки і мистецтва зробила видатний внесок в утвердження ідеї миру».

Премію миру присуджує Спілка німецьких книгарів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels). Сума нагороди становить 25 тисяч євро (800 тисяч гривень).