Курси НБУ $ 29.25 € 31.34
 Вчитель здолбунівської школи №5 отримав догану за те, що тягнув учня за вухо

Фото: zdolbuniv.com

Вчитель здолбунівської школи №5 отримав догану за те, що тягнув учня за вухо

2 листопада шкільна комісія зробила висновок про наявність порушення з боку вчителя

Ми попередньо повідомляли, що  цією ситуацією займається шкільна комісія, що здійснювала перевірку конфлікту між восьмикласником та вчителем англійської мови Здолбунівської ЗОШ I-III ст. №5. 18 жовтня на уроці Іван Огородник привітався з учителем Романом Прилуцьким вигуком "Слава Україні". За це, за словами школяра, учитель взяв його за вухо і поставив до дошки, де хлопець простояв півуроку.

2 листопада комісія зробила висновок, що порушення було і оголосила вчителеві догану. 

2 листопада комісія зробила висновок, що порушення було і оголосила вчителеві догану.

Які права вчителів та учнів? Чи справедливо покарано вчителя і чи можна виправдати таку реакцію на зухвалу поведінку учнів? Про це говорили у "Темі дня" із начальником відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти на науки ОДА Святославом Сидоруком на каналі  UA.Рівне. 

Пан Святослав, зокрема, вважає, що працівники школи мають дотримуватися педагогічної етики і в жодному разі не діяти силовими методами. У цьому випадку висновок комісії спирався на матеріали розслідування, свідків, тому мав місце. Але звільнення не може бути, як вимагає мама учня, адже попередньо вчитель Роман Прилуцький догани за свою роботу не отримував. Часто діти провокують вчителів на такі вчинки, каже очільник освіти. Але навіть у випадку провокації педагог не має права застосовувати силу. Батьки теж не повинні мовчати, якщо виникають подібні ситуації. 

Нагадаю, що вчителі цього навчального закладу захищають колегу, вважають догану несправедливою. Жанна Рудик, директор школи вважає випадок неприємним, та рішення комісії - справедливим. А мама каже, що вчитель навіть не вибачився, і вимагає жорсткішого покарання - звільнення.

Вчитель найняв адвоката та хоче боротися за відновлення своєї честі в суді.

Telegram Channel